Tétel

Kikiáltási ár:

8 000 Ft

Leírás:

Magyar frontharcos mozgalom. Írták és szerkesztették: vitéz Mándoky Sándor és Faragó László. Budapest, 1938. Merkantil-nyomda (Havas Ödön). 740 p. Megjelent az Országos Frontharcos Szövetség erkölcsi támogatásával a Tizedik Jubiláris Országos Frontharcos-találkozó alkalmából. A fontos katonai érdekvédelmi szervezet és hagyományőrző egyesület, az Országos Frontharcos Szövetség az első világháborúban hősi tetteket végrehajtó közlegényeket és tiszteket tömöríti, származásra, felekezetre, foglalkozásra való tekintet nélkül. A mű első felében az 1928-tól országos találkozókat szervező társadalmi ernyőszervezet gyűléseinek szövegközti felvételeivel, a frontharcosok javadalmazását szolgáló törvényi szabályozások és rendeletek leirataival, majd törzsanyagként az egykori frontharcosok alfabetikus sorrendben közölt életrajzával és arcképcsarnokával. A rövid életút a névre, a születési helyre és időre, a jelenlegi foglalkozásra, a katonai rangra, a vitézi tettek vázolására és a kitüntetésekre szorítkozik. Példányunk kötése a 41. ív előtt kettévált, egy ív fűzése meggyengült. Aranyozott, enyhén kopott kiadói egészvászon kötésben, az első kötéstáblán az Országos Frontharcos Szövetség dombornyomású, aranyozott emblémájával és harántirányú nemzeti színű szalag rátéttel. Jó példány.

Megosztás:

Tétel fotót készítette : ufk