Könyvek: Mesekönyvek, ifjúsági irodalom

Tételek száma: 52

Gábor Jenő: Cserkészháború. Kalandos ifjúsági regény. Budapest, 1932. (Viktória-nyomda). 118 + [2] p. Egyetlen kiadás. Gábor Jenő cserkészeti témájú ifjúsági regénye két kiadásváltozatban készült, példányunk a ritkább, illusztrálatlan változatból való. Az 1933-ban Gödöllő városában megrendezett nemzetközi cserkész találkozó alkalmából tervbe vették az ifjúsági regény megfilmesítését (Függetlenség, 1933. április 28.). Az első előzéken régi tulajdonosi könyvjegy. Végh Gusztáv rajzával illusztrált kiadói félvászon kötésben. Jó példány.
20637.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Temesi Győző, [vitéz] Élni! Az új magyar fiatalok regénye. [Budapest], (1931). Magyar Cserkész Szövetség - Franklin-Társulat (ny.) 118 + [2] p. Egyetlen kiadás. Temesi Győző (1887-1977) földrajztanár, iskolaigazgató, cserkészvezető ifjúsági regényét Végh Dezső hét szövegközti rajza illusztrálja. A mű szerepel az Ideiglenes Nemzeti Kormány által 1945-ben kiadott, tiltott könyvek listáján. Fűzve, Végh Dezső színes grafikájával illusztrált, kiadói borítóban. Körülvágatlan, jó példány.
20638.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Bernáth Gusztáv:  Derék Imre története. Mese tíz fejezetben. Budapest, [1934]. Eggenberger-féle Könyvkereskedés (Királyi Magyar Egyetemi Nyomda). 93 + [3] p. Egyetlen kiadás. Oldalszámozáson belül Gallé Tibor 6 egész oldalas és 20 szövegközi expresszionista linómetszetével illusztrált. Kiadói félvászon kötésben, az első kötéstáblán Gallé Tibor linómetszetű grafikájával. Jó példány.
20639.

Kikiáltási ár:
3 200 Ft
8,65
9,41
Méhes György: Szikra Ferkó. Csodálatos történet kicsiknek és nagyoknak. Pallos Jutta rajzaival. Bukarest-Bp., 1955, Ifjúsági Könyvkiadó. Első kiadás. Kiadói félvászon-kötés, kopott, kissé sérült borítóval, helyenként kissé foltos lapokkal, egy-két helyen ceruzás firkákkal. Megjelent 1100 példányban.
20640.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
Méliusz Anna - Méliusz József: Okos volt-e okos Marci? Regényke kicsiny olvasóknak. Eugen Taru rajzaival. Bukarest, 1960, Ifjúsági Könyvkiadó. Első kiadás. Kiadói félvászon-kötés, foltos borítóval, helyenként kis lapszéli foltokkal, az elülső szennylapon gyerekrajzokkal.
20641.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
Grimm legszebb meséi. Vál.: Varga Tamásné. Róna Emmy rajzaival. Bp., 1963, Móra. Kiadói félvászon-kötés, kissé sérült, foltos borítóval, néhány kisebb lapszéli folttal, a tartalomjegyzékben bejelölésekkel.
20642.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
Rákosi Viktor: Kexholmi Mária. Regényes történet. Budapest, 1908. Lampel R. könyvkereskedése - Wodianer F. és Fiai (Frankin-Társulat ny.) 114 + [2] p. Első kiadás. Oldalszámozáson belül szövegközti rajzokkal gazdagon illusztrált regényes történet, mely az orosz hadsereg kexholmi ezredében felnövekedő talált gyermeklány sorsát követi nyomon, megtalálásától esküvőjéig. A bevezető fejezet fikciója szerint az elbeszélt történet egyben bemutatja a cári hadsereg emberséges hétköznapjait. Rákosi Viktor russzofil regénye kuriózumnak számít a korszakban, magyar szerzők orosz témájú elbeszélései gyakran ellenséges birodalomként jelenítik meg a cárságot. A címoldalon régi ajándékozási bejegyzés, az egykori tulajdonos néhány rajzot kézi színezéssel látott el, a kötet első íveinek lapjain felül apró foltosság, néhány levélen apró szakadásnyom. Aranyozott, festett, illusztrált, vaknyomásos, enyhén kopott kiadói egészvászon kötésben. Jó példány.
20643.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Bálint Ágnes-Cseh András-Várnai György: Frakk... Zöld erdőben jártam... Mese a Frakk, a macskák réme c. filmsorozatból. Rajzolták: Radvány Zsuzsa, Somos Zsuzsa. Bp., 1987, Pannónia Film Vállalat. Kiadói papírkötés.
20644.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft
7,57
8,24
Méhes György: A tizenkét éves felnőtt. Ifjúsági regény. Bukarest, 1980, Ion Creanga. Kiadói kartonált papírkötés, kissé kopott borítóval, volt könyvtári példány.
20645.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft
7,57
8,24
Hars László - Schindler Frigyesné (szerk.): Bp., 1957, Móra Ferenc Könyvkiadó. Kiadói félvászon kötés, belül a gerincnél laza, egy lapon szakadással.
20646.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft
F. Diósszilágyi Ibolya: Nyolcadikosok. Ifjúsági regény. (DEDIKÁLT). Bukarest, 1962, Ifjúsági Könyvkiadó. Első kiadás. Kiadói papírkötés, kissé sérült gerinccel. A szerző, Diósszilágyi Ibolya (Frankl Istvánné) (1918-2006) által DEDIKÁLT példány.
20647.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Fünfzig Kinder- und Hausmärchen gesammelt durch die Brüder Jakob und Wilhelm Grimm. Lipcse, 1899, Otto spamer. 6. kiadás. Német nyelven. Kiadói illusztrált egészvászon-kötés, sérült borítóval, foltos lapokkal
20648.

Kikiáltási ár:
3 600 Ft
9,73
10,59

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft