Könyvek: Judaika

Tételek száma: 38

20389.

Kikiáltási ár:
22 000 Ft
59,46
64,71
20390.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Leroy-Beaulieu, Anatole: A zsidók és az antisémita áramlat. Leroy-Beaulieu nyomán Simonyi Jenő. Budapest, 1894. Franklin-Társulat Magyar Irodalmi Intézet és Könyvnyomda. 177 + [3] p. Első magyar kiadás. Anatole Leroy-Beaulieu (1842-1912) francia történész, Oroszország-szakértő, közíró műve folyóiratközlések után kötet formájában eredeti nyelven először 1893-ban jelent meg, ,,Les Juifs et lantisémitisme és Israël chez les nation címmel. A szerző a zsidóság fiziológiai és lélektani megértésére tesz kísérletet, illetve kritikai vizsgálat alá vonja a zsidósággal kapcsolatos ellenszenv alapjait és mozgatórugóit, nem csupán francia perspektívából, hanem teljes európai kitekintéssel. A kötet aktualitását bizonyítja, hogy kiadásának évét követően bontakozott ki a francia szellemi életet felbolygató Dreyfus-per. [Olcsó könyvtár.] Hozzákötve: Macaulay, T[homas] B[abington] Nagy Frigyes. Angolból fordította Szentkirályi Móricz. Budapest, 1881. Franklin-Társulat Magyar Irodalmi Intézet és Könyvnyomda. 128 p. Első magyar kiadás. Thomas Babington Macaulay angol költő, politikus és történész történeti esszéje eredeti nyelven először 1842-ben jelent meg, ,,Frederic the Great, and his Times címmel. [Olcsó könyvtár.] Hozzákötve: Macaulay, T[homas] B[abington] A pápaság. Angolból fordította B. P. Budapest, 1904. Franklin-Társulat Magyar Irodalmi Intézet és Könyvnyomda. 63 + [1] p. Az angol történésznek a pápaság és a protestáns reform viszonyáról írt esszéje eredeti nyelven először 1840-ban jelent meg, magyar fordítása először 1880-ban látott napvilágot. [Olcsó könyvtár.] Enyhén foltos egészvászon népkönyvtári kötésben, az első kötéstáblán a következő nyomott feliratokkal: ,,A budapesti I. kerületi Közjótékonysági Egyesület Népkönyvtára, illetve ,,A Múzeumok és Könyvtárak Országos Tanácsának adománya. Jó példány.
20391.

Leroy-Beaulieu, Anatole: A zsidók és az antisémita áramlat. Leroy-Beaulieu nyomán Simonyi Jenő. Budapest, 1894. Franklin-Társulat Magyar Irodalmi Intézet és Könyvnyomda. 177 + [3] p. Első magyar kiadás. Anatole Leroy-Beaulieu (1842-1912) francia történész, Oroszország-szakértő, közíró műve folyóiratközlések után kötet formájában eredeti nyelven először 1893-ban jelent meg, ,,Les Juifs et l'antisémitisme és Israël chez les nation" címmel. A szerző a zsidóság fiziológiai és lélektani megértésére tesz kísérletet, illetve kritikai vizsgálat alá vonja a zsidósággal kapcsolatos ellenszenv alapjait és mozgatórugóit, nem csupán francia perspektívából, hanem teljes európai kitekintéssel. A kötet aktualitását bizonyítja, hogy kiadásának évét követően bontakozott ki a francia szellemi életet felbolygató Dreyfus-per. [Olcsó könyvtár.] Hozzákötve: Macaulay, T[homas] B[abington] Nagy Frigyes. Angolból fordította Szentkirályi Móricz. Budapest, 1881. Franklin-Társulat Magyar Irodalmi Intézet és Könyvnyomda. 128 p. Első magyar kiadás. Thomas Babington Macaulay angol költő, politikus és történész történeti esszéje eredeti nyelven először 1842-ben jelent meg, ,,Frederic the Great, and his Times" címmel. [Olcsó könyvtár.] Hozzákötve: Macaulay, T[homas] B[abington] A pápaság. Angolból fordította B. P. Budapest, 1904. Franklin-Társulat Magyar Irodalmi Intézet és Könyvnyomda. 63 + [1] p. Az angol történésznek a pápaság és a protestáns reform viszonyáról írt esszéje eredeti nyelven először 1840-ban jelent meg, magyar fordítása először 1880-ban látott napvilágot. [Olcsó könyvtár.] Enyhén foltos egészvászon népkönyvtári kötésben, az első kötéstáblán a következő nyomott feliratokkal: ,,A budapesti I. kerületi Közjótékonysági Egyesület Népkönyvtára", illetve ,,A Múzeumok és Könyvtárak Országos Tanácsának adománya". Jó példány.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
20392.

Kikiáltási ár:
4 800 Ft
12,97
14,12
Haggadah. A peszách ünnepi elbeszélés. Ford. és magyarázta: Dr. Singer Leó. Bp., é.n. (cca 1920), Schlesinger Jos. (Neuwald Illés-ny.). Második javított kiadás Egészoldalas és duplaoldalas színes illusztrációkkal. Magyar és héber nyelven. Kiadói félvászon-kötés, kopott borítóval, egyik lap alsó sarkában szöveget nem érintő sérüléssel, helyenként foltos lapokkal.
20393.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
20394.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
20395.

Kikiáltási ár:
7 000 Ft
18,92
20,59
Venetianer Lajos: A magyar zsidóság története a honfoglalástól a világháború kitöréséig. Különös tekintettel, gazdasági és művelődési fejlődésére. Bp., 1922., (Fővárosi Nyomda Rt.), 488 p. Átkötött félvászon-kötés.
20396.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Dr. zalai Szalay László: A zsidó nők története. Hevesi Simon előszavával. Bp.,é.n., Globus, 355+1 p. Negyedik, bővített kiadás. Félvászon-kötés, kissé kopott gerinccel, laza kötéssel, laza és részben javított kötéssel, néhány nagyon kevés lap foltos, néhány kevés lapon ceruzás jegyzetekkel.
20397.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
F. Roderich Stoltheim: A zsidó siker titka. Ford.: Tudós-Takács János. Bp., 2004. Gede Testvérek. Kiadói papírkötés.
20398.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
20399.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Székely Béla: Az antiszemitizmus és története. Bp., 1936, Tabor. Kiadói aranyozott félbőr-kötésben, kopott borítóval.
20400.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft