Metszetek

Tételek száma: 88

11076.

Kikiáltási ár:
36 000 Ft
97,30
105,88
Bikkessy Heinbucher József (1767-1833): A magyar királi (király) koronázási ruhában. Színezett rézmetszet, papír. Jelzés nélkül. Apró foltokkal. Üvegezett fakeretben, 26,5×18 cm
11077.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
Bikkessy Heinbucher József (1767-1833): Tsászári s királyi magyar lovas katona. Színezett rézmetszet, papír. Jelzés nélkül. Lap széle vágott. Üvegezett fakeretben, 25×18,5 cm
11078.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
Magyar Pantheon az 1825-1827. Pozsonyban tartott országgyűlések emlékezetére. Alapította s kiadta Ponori Thewrewk József. Az ismeretlen teljes sorozatból 15 db rézmetszetű portré, egyházi és világi főemberek portréja az ábrázolt személy kézjegye és titulusa, alatta címere. 23x32 cm Korabeli sérült gerincű félvászon kötésben, egy-két lapon foltok. + sorozat 2. és 3. füzetének jó állapotú borítói, rajtuk a képek jegyzékével., Maguk a borítók nagyon ritkák.
11079.

Magyar Pantheon az 1825-1827. Pozsonyban tartott országgyűlések emlékezetére. Alapította 's kiadta Ponori Thewrewk József. Az ismeretlen teljes sorozatból 15 db rézmetszetű portré, egyházi és világi főemberek portréja az ábrázolt személy kézjegye és titulusa, alatta címere. 23x32 cm Korabeli sérült gerincű félvászon kötésben, egy-két lapon foltok. + sorozat 2. és 3. füzetének jó állapotú borítói, rajtuk a képek jegyzékével., Maguk a borítók nagyon ritkák.

Kikiáltási ár:
30 000 Ft
81,08
88,24
1704 J. Covens és C. Mortier: Segna (Velencai öböl) rézmetszet / Segna bay of Venice. Etched picture 36x29 cm
11080.

Kikiáltási ár:
36 000 Ft
97,30
105,88
11081.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
11082.

Kikiáltási ár:
20 000 Ft
54,05
58,82
11083.

Kikiáltási ár:
24 000 Ft
64,86
70,59
11084.

Kikiáltási ár:
6 500 Ft
17,57
19,12
1835 Dorneck, Joseph (működött Bécsben, az 1820-1830-as években): Mária-kegykép a krisztinavárosi Havas Boldogasszony-templom oltárán (Altare B. Mariae Virg. in Ecclesia Budae in Christinopoli, Archidioecesi Strigonien). Rézmetszet, papír, jelzett a metszeten, a lap széle kissé sérült, 18x11 cm. [In: Jordánszky Elek: Magyar országban s az ahoz tartozó részekben lévő Bóldogságos Szűz Mária kegyelem képeinek rövid leírása. Pozsony, 1836.]
11085.

1835 Dorneck, Joseph (működött Bécsben, az 1820-1830-as években): Mária-kegykép a krisztinavárosi Havas Boldogasszony-templom oltárán (Altare B. Mariae Virg. in Ecclesia Budae in Christinopoli, Archidioecesi Strigonien). Rézmetszet, papír, jelzett a metszeten, a lap széle kissé sérült, 18x11 cm. [In: Jordánszky Elek: Magyar országban 's az ahoz tartozó részekben lévő Bóldogságos Szűz Mária kegyelem' képeinek rövid leírása. Pozsony, 1836.]

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
cca 1860 Salzburg und seine Umgebung (Berchtesgaden, Ischl, Reichenhall), metszet, foltos, 20×25 cm
11086.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft
Citerajátékos (Zitherspieler), 1890-1900 k. Kromolitográfia, papír, jelzés nélkül. J. Grammer, München kiadása. Dekoratív. kissé sérült fakeretben. 23x27,5 cm
11087.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft