Numizmatikával kapcsolatos egyéb tételek

Tételek száma: 20

Horváth Endre (1896-1954) festőművész és grafikus különböző munkáinak rézmetszet tervei egy lapon, közte 1940. 2P hátlapi terv, Vajdahunyad vár, Szent Imre bélyegterv (344x285mm) T:AU sarokhajlás, folt /  Several copperplate designs on one sheet of Hungarian painter and graphic artist Endre Horváth (1896-1954), including reverse design of the 1940. 2 Pengő banknote, Vajdahunyad castle and Saint Emeric stamp design (344x285mm) C:AU corner bend, spot
30055.

Kikiáltási ár:
100 000 Ft
270,27
294,12
DN Mária Terézia 1780SF Tallér mintájára készült 20mm átmérőjű érmékből álló, jelzett Ag karkötő (0.835/25,54g) T:AU
30056.

Kikiáltási ár:
7 000 Ft
18,92
20,59
1804. Haszonbérlet 1300Ft-os teljes megfizetéséről szóló nyugta (Quietantia), merített papíron, viaszpecséttel
30057.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
1860. Átvételi elismervény (Empfangsbestätigung) 2Ft 90 1/2kr-ról
30058.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
1942. Budapesti Áru- és Értéktőzsde rendes közgyűlésére szóló belépőjegy
30059.

1942. "Budapesti Áru- és Értéktőzsde" rendes közgyűlésére szóló belépőjegy

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
1943. 1000P Szálasi-kiadás kiadatlan bankjegy aranyozott Cu nyomólemez gyártásához készített véset pozitív lemeze (magaslemez), Horváth Endre tervei alapján, üvegezett keretben (86x179mm) R! /  Hungary 1943. 1000 Pengő Szálasi issue gilt Cu positive printing plate of the officially unissued banknote in a glazed frame. Artist: Endre Horváth (86x179mm) RARE!
30060.

Kikiáltási ár:
180 000 Ft
486,49
529,41
1945. Turul-Magyar Országos Biztosító Intézet Rt. névre szóló díjbefizetési könyvecskéje, 6db bélyeggel
30061.

1945. "Turul-Magyar Országos Biztosító Intézet Rt." névre szóló díjbefizetési könyvecskéje, 6db bélyeggel

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
Tempinszky István (1907-1979) 1967. Emlékül Illyés doktoréknál 1967. III. 12.-én látott Vadász Endre kisgrafikai és Csúcs Ferenc kisplasztikai gyűjtemények megtekintéséről ex-libris, Tempinszky ceruzás autográf aláírásával, hátoldalon pecséttel. Hátoldalon beragasztás miatt négy ponton sérült a papír!
30062.

Tempinszky István (1907-1979) 1967. "Emlékül Illyés doktoréknál 1967. III. 12.-én látott Vadász Endre kisgrafikai és Csúcs Ferenc kisplasztikai gyűjtemények megtekintéséről" ex-libris, Tempinszky ceruzás autográf aláírásával, hátoldalon pecséttel. Hátoldalon beragasztás miatt négy ponton sérült a papír!

Kikiáltási ár:
15 000 Ft
40,54
44,12
2015-2016. 25db-os színes MNB tájékoztatólap tétel, több egyforma! + 2016-2017. AZ ÉREM c. folyóirat 2db lapszáma + A Magyar Éremgyűjtők Egyesületének 2db Értesítője (2016-2017) + A Magyar Éremgyűjtők Egyesületének 1 db Országos Éremcsere Közvetítési lapszáma (2017).
30064.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
Tanúsítvány a 2017. 20.000Ft Ag A Kiegyezés 150. évfordulója érméhez
30065.

Tanúsítvány a 2017. 20.000Ft Ag "A Kiegyezés 150. évfordulója" érméhez

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
Tanúsítvány a 2019. 20.000Ft Ag A Himnusz megzenésítésének 175. évfordulója érméhez
30066.

Tanúsítvány a 2019. 20.000Ft Ag "A Himnusz megzenésítésének 175. évfordulója" érméhez

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
DN (1849) Az Erdélyi Főhadipénztár váltójegyeinek teljes, modern nyomatú sorozata Körösladányi krajcárok: 2-6-10kr névértékek, a 2kr hátlapjának felső részén ragasztónyom T:UNC,AU / Hungary ND (1849) Modern print of the Transylvanian Main Military Treasurys notes, the so-called Körösladányi krajcárok: 2-6-10 Kreuzer denominations, the 2 Kreuzer with gluemark at the upper edge C:UNC,AU
30067.

DN (1849) Az Erdélyi Főhadipénztár váltójegyeinek teljes, modern nyomatú sorozata "Körösladányi krajcárok": 2-6-10kr névértékek, a 2kr hátlapjának felső részén ragasztónyom T:UNC,AU / Hungary ND (1849) Modern print of the Transylvanian Main Military Treasury's notes, the so-called "Körösladányi krajcárok": 2-6-10 Kreuzer denominations, the 2 Kreuzer with gluemark at the upper edge C:UNC,AU

Kikiáltási ár:
36 000 Ft
97,30
105,88

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft