Könyvek: Utazás, helytörténet

Tételek száma: 143

19000.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Bács-Bodrogh vármegye egyetemes monografiája. Hazánk ezredéves fennállásának ünnepe alkalmából kiadta Bács-Bodrogh vármegye közönsége. I-II. kötet. Zombor, 1896. Bittermann Nándor és Fia, IV+6+640 p. + 13 t. +1 (zentai csata térképe) t.; VII+5+613+1 p. + 8 t. + 2 (kihajt. mell.) Egészvászon-kötés, és félbőr-kötés, kopott borítóval, foltos lapokkal, néhány lapon javítással, az I. kötet gerincén kis sérüléssel, a II. kötetben régi bélyegzésekkel és azonosítatlan ajándékozási sorokkal (dedikáció?), és névbejegyzésekkel, néhány ceruzás bejelöléssel, az I. kötetből: a színes címkép (vármegye címere), a címlap, valamint Bács-Bodrogh vármegyék a mohácsi vész előtt színes térkép, és a II. kötetből: 6 kihajtható melléklet és a színes vármegye térkép hiányzik, valamint az I. kötetben a zentai csata térképe szakadt.
19001.

Kikiáltási ár:
12 000 Ft
32,43
35,29
Szeghalmy Gyula: Erdélyi vármegyék. (A történelmi Erdély). József királyi herceg előszavával. Bp., 1942, Magyar Városok Monografiája kiadóhivatala (Cegléd-Bp., Sárik Gyula és Géza-ny.), 734 p.+ 24 t. Egyetlen kiadás. Szövegközi és egészoldalas, fekete-fehér és színes képekkel illusztrálva. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, a borítón és a gerincen kopásokkal, egyébként jó állapotban.
19002.

Kikiáltási ár:
12 000 Ft
32,43
35,29
19003.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
Tóth Lőrincz: Uti Tárca IV. füzet: Schweiz. Pesten, 1844, Landerer és Heckenast, 4+136+4 p. Kiadói papírkötés, hiányos borítóval, szétvált kötéssel, kissé foltos borítóval.
19004.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
14
Tóth Lőrincz: Uti Tárca VI. füzet: Paris. Pesten, 1846, Landerer és Heckenast, 4+87 p. Kiadói papírkötés, kissé sérült borítóval, kissé sérült gerinccel, foltos lapokkal, néhány lapon szamárfülekkel.   Szalay Imre könyvtárából Lellén bélyegzéssel. Szalai Szalai Imre (1846-1902) földbirtokos, országgyűlési képviselő, vadász, borász, író.
19005.

Tóth Lőrincz: Uti Tárca VI. füzet: Paris. Pesten, 1846, Landerer és Heckenast, 4+87 p. Kiadói papírkötés, kissé sérült borítóval, kissé sérült gerinccel, foltos lapokkal, néhány lapon szamárfülekkel. "Szalay Imre könyvtárából Lellén" bélyegzéssel. Szalai Szalai Imre (1846-1902) földbirtokos, országgyűlési képviselő, vadász, borász, író.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Tolna vármegye adattára. 1937. Szerk.: Zsadányi Oszkár. A történeti részt írta: papi Kozma Béla. Benne: Tolna vármegye és Szekszárd megyei város címtára. (Alsódunántúli címtár.) Pécs, 1937, Haladás-ny., 266+2+81+3 p. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopott, foltos borítóval, de belül jó állapotban.
19006.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Barátosi Balogh Benedek: Dai Nippon. Kelet csodái. Bp.,(1906), Magyar Kereskedelmi Közlöny. Negyedik kiadás. Kiadói sérült, kopott egészvászon kötés, sérült gerinccel.
19007.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
19008.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
19009.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Az Osztrák-Magyar Monarchia írásban és képben XV. Felső-Ausztria Bp., 1898, M. Kir. Államnyomda, XII+444 p. Nagyon gazdag egészoldalas és szövegközti képanyaggal illusztrált. Kiadói dúsan aranyozott, festett egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés, márványozott lapélekkel, gerinc kissé napszítta, egyébként jó állapotban
19010.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Az Osztrák-Magyar Monarchia írásban és képben XVII. kötete: Bukovina. Bp., 1899, M. Kir. Állami Nyomda,XI+2+528 p. + 1 (Bukovina népe, színes képtábla) t. Nagyon gazdag egészoldalas és szövegközti képanyaggal illusztrált. Kiadói dúsan aranyozott, festett egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés, márványozott lapélekkel, kis kopással a gerincen, néhány foltos lappal
19011.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
9

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft