Könyvek: Történelem

Tételek száma: 138

Goebbels, (Joseph) Kommunizmus álarc nélkül. - - az 1935-iki birodalmi pártnapon, Nürnbergben. (Bp.), é. n. (Held), 16 l. Kissé sérült papírborítóval
19200.

Kikiáltási ár:
20 000 Ft
54,05
58,82
Knauz Nándor műveiből, illetve általa kiadott műből készült kolligátum:   Bartal György: A parthus, hun-magyar scythákról. Taulmányai befejezéseül írta Beleházi id. Bartal György. Kiadta Knauz Nándor. Pest, 1862., Pfeifer Nándor, 2+51 p.;   Knauz Nándor: A budai királyi várpalota kápolnája. Pest, 1862, Pfeifer Nándor, 2+31 p.;   Knauz Nándor: Válaszul Rimely Károly adalékjára. Bp., 1881, Knoll Károly, 4+150 p.;  Knauz Nándor: A nápolyi Margitlegenda. Esztergom, 1868, Horák Egyed, 2+195 p.  Átkötött aranyozott gerincű félvászon-kötés, a borítón kopásnyomokkal, foxing foltos lapokkal, volt könyvtári példány.
19201.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
2 ritka, Kossuth Lajossal foglalkozó könyv: The Kossuth offering and family souvenir: a gift book for all seasons, New York, 1852. Mark H. Newman & Co. 1 t Kossuth rézmetszetű portréja, 241 p + 13 t + kották Korabeli, kissé sérült egészvászon kötésben, .foltos lapokkal + The life of Governor Louis KOssuth with his public speeches in the United States and a brief history of the Hungarian War of Independence. Bp., 2001. Osiris. Kiadói egészvászon kötésben
19202.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
Ferenc József sajátkezű bizalmas levelezése és titkos rendelkezései. A Bécsi cs. és kir. Állami és Udvari Levéltár világtörténeti fontosságú anyagából. Bp., 1924, Légrády, 552 p. Kiadói sérült papírkötés, néhol sérült lapokkal.
19203.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Taine Hippolit Adolf: A jelenkori Francziaország alakulása. I-III. köt. [5 kötetben teljes]. Ford.: Toldy László. Bp., 1881-1884, MTA, VIII+664 p.; 2 sztl. lev.+ 573+(1) p.; 2 sztl. lev.+ 629+(3) p. Egységes, aranyozott gerincű félvászon-kötésben, márványozott lapélekkel, nagyrészt jó állapotban, helyenként kissé foltos lapokkal.
19204.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Knauz Nándor: Az Országos Tanács és országgyűlések története 1445-1452. Pest, 1859, Emich Gusztáv, 175 p. Kiadói papírkötés, régi volt könyvtári példány, szakadt borítóval, foltos lapokkal, nagyrészt felvágatlan lapokkal (34-161. oldalak között)
19205.

Kikiáltási ár:
4 800 Ft
12,97
14,12
Kossuth-gyász-emlék. A Kossuth Lajos elhunyta és temetése alkalmával a gyászünnepélyek befejeztéig tartott kiválóbb beszédek. Összeáll.: Szőllősy Mihály. Bp., 1894, Eckstein és Neufeld, 42 p. Kiadói papírkötés, szakadt borítóval, foltos lapokkal.
19206.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft
Révay József: Gömbös Gyula élete és politikája. Herczeg Ferenc előszavával. Bp., 1934., Franklin, XVI+440 p. Gazdag egészoldalas és szövegközti fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Első kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, az elülső kötéstáblán a jákfai Gömbös-család dombornyomásos címerével, kopásnyomokkal
19207.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft
7,57
8,24
Steier Lajos: Görgey és Kossuth. Ismeretlen adalékok az 1848-49-iki szabadságharc történetéhez. Levéltári kutatások alapján írta: - -.Bp.,én., Genius. Kiadói papírkötés, sérült gerinccel és kötéssel.
19208.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Gróf Andrássy Gyula élete és kora II. Bp., Magyar Tudományos Akadémia, 1913, átkötött félvászon kötés, sérüléssel.
19209.

Kikiáltási ár:
7 000 Ft
18,92
20,59
Pilch Jenő (szerk.): A világháború története. József királyi herceg tábornagy úr őfensége előszavával. Bp., é.n. [1928], Franklin. A könyv végén 4 táblázattal. Kiadói díszes, dúsan aranyozott, sérült egészvászon kötésben, kopott borítóval, térkép-mellékeltekkel.
19210.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Ipolyi Arnold: Magyar mythologia. I.-II. köt. Bp., 1929, Zajti Ferenc, IV+335+(1) p., 368 p. Harmadik kiadás, egészvászon kötés.
19211.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft