Könyvek: Egyéb ritkaságok

Tételek száma: 273

Széchényi István, gróf [1791-1860]: Világ, vagy is felvilágosító töredékek némi hiba s előítélet eligazítására. Pest, 1831, Füskúti Landerer, 10+XL+41-539+5 p. Első kiadás! Féllvászon-kötésben, az elülső szennylapon kis szakadással, névbejegyzésekkel, magánkönyvtári bélyegzéssel a címlapon, foltos lapokkal, az utolsó 6 lap felső élein egészen apró hiánnyal.
20200.

Széchényi István, gróf [1791-1860]: Világ, vagy is felvilágosító töredékek némi hiba 's előítélet eligazítására. Pest, 1831, Füskúti Landerer, 10+XL+41-539+5 p. Első kiadás! Féllvászon-kötésben, az elülső szennylapon kis szakadással, névbejegyzésekkel, magánkönyvtári bélyegzéssel a címlapon, foltos lapokkal, az utolsó 6 lap felső élein egészen apró hiánnyal.

Kikiáltási ár:
80 000 Ft
216,22
235,29
20201.

Kikiáltási ár:
60 000 Ft
162,16
176,47
Novo Lacu, Philadelphus de: Epistola et discursus de modernis Jesuitarum moribus ad Clarum de Petra 1-2 Ignatianopoli 1672. 159p. + elékötve egy címlap nélküli, de egyébként teljes könyv (18) sztl lev + 238p Darvas Ferenc (1740-1810) költő, politikus, jakobinus rézmetszetű ex librisével (Meyer Ágoston rézmetsző munkája). valamint egy további lapon szabadkőműves pecsétekkel. Korabeli bordázott egészbőr kötésben. A kötet utolsó kb 50 lapján magyar tárgyú latin nyelvű kéziratos munkával
20202.

Kikiáltási ár:
40 000 Ft
108,11
117,65
20203.

Kikiáltási ár:
16 000 Ft
43,24
47,06
20204.

Kikiáltási ár:
11 000 Ft
29,73
32,35
Trefort Ágoston: Emlékbeszédek és tanulmányok. (Bp.),1887, Franklin. Átkötött félvászon kötés, jó állapotban.
20205.

Kikiáltási ár:
15 000 Ft
40,54
44,12
Remellay Gusztáv: Árpád Ilon és Vatta Etel. (Történeti korrajz.) I-II. köt. (egybe kötve) Pest, 1863. Szerző. [Emich G.] XVI + 144 + 192 p. Első címlap régi másolattal pótolt. XIX. sz. végi félvászon kötésben
20206.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Vende Ernő: A magyar irodalomtörténet képekben I-II. rész. Összeállította és magyarázó szöveggel ellátta - -. Átnézte: Beöthy Zsolt. Bp., 1905, Athenaeum. 3 sztl. lev., 68 lev. , 2 sztl. lev., 54 lev. Gazdagon illusztrált. Szemléltető képek a magyar irodalomtörténethez. Kiadói félvászon kötésben. Jó állapot minimális foltok
20207.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Bentleys Second Phrase Code. Compiled by E. L. Bentley. London, 1936, William Brown & Co. Second Print. Angol nyelven. Kiadói félbőr-kötés, festett lapélekkel, a gerincen és az elülső borítón sérülésekkel, kopott borítóval.
20208.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
20209.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
20210.

Kikiáltási ár:
12 000 Ft
32,43
35,29
7 db Márai Sándor regény, ebből 6 db első kiadás: Napnyugati őrjárat, Varánapi krónika, A nővér, Kassai őrjárat, Négy évszak, Napló, Bébi, vagy az első szerelem (2. kiad). Kiadói vászonkötésben laza fűzésekkel, egy-egy oldal kijár némelyikből
20211.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft