Könyvek: Természettudomány, medicina

Tételek száma: 31

Mátyus István: Diaetetica, az az a jó egeszség meg-tartásának modját, fundamentumoson elö-ado könyv, mellyet, betegek körül való foglalatosságtól üres óráin írt és készített - -. Első darab. Kolozsvár, 1762, Páldi István, 28 sztl. lev+519 p.+15 sztl. lev. Korabeli bordázott, sérült egészbőr-kötésben, sérült gerinccel, foltos, az Csaka az első rész! kibédi Mátyus István (1725-1802) humanista orvos, Küküllő- és Marosszék főorvosa volt negyvenhárom évig. Az első magyar nyelvű egészségvédelmi és táplálkozástudományi munka szerzője. A mű egyik legfontosabb darabja a hazai orvostörténeti és a gasztronómiai irodalomnak egyaránt. Az első rész 1762-ben, a második rész 1766-ban jelent, aminek a sikere arra ösztönözte, hogy megírja Ó és Új Diaetetica című művét amely 1787-1793 között jelent meg. Ez azonban az első rész, második bővített kiadása, amely az 1766-os második részben tárgyalt kérdéseket nem tartalmazza.
18919.

Kikiáltási ár:
80 000 Ft
216,22
235,29
Delafaye, Georg.: Principes de chirurgie. fpar M. George Delafaye, Professeur & Démonstrateur Royal en Chirurgie ... Paris, 1761. Priviligé du Roi. 552p. Korabeli, aranyozott, bordázott egészbőr kötésben. Korai ritka orvostudományi munka.
18920.

Kikiáltási ár:
40 000 Ft
108,11
117,65
Szent-Györgyi József: A leg-nevezetesebb természeti dolgok esméreti. Az apróbb oskolák számára készítette - -, orvos doktor, nemes és szabad királyi Debreczen városának rendes physicusa. I. darab. [Unicus!] Debreczenbenn, 1803., Szigethy Mihály, XXXII+330+34 p. Korabeli félbőr-kötésben, kopott borítóval, foltos lapokkal, a címlapon bejegyzéssel, valamint a szöveget követő 4 levélen feljegyzésekkel, metszetek nélkül.
18921.

Kikiáltási ár:
80 000 Ft
216,22
235,29
Gyógyszerészek zsebnaptára az 1925-ik évre. Összeáll.: Karlovszky Geyza közreműködésével Koritsánszky Ottó. Bp., 1925, Merkantil-ny., 4+518+10 (hirdetések) p. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopott borítóval, pótolt gerinccel, gyógyszertári bélyegzéssel, bejelölésekkel.
18922.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
Dékány Ráfael: Elemi vegytan kísérleti modorban. A gymnasiumok IV. osztálya, önálló alreáliskolák és magántanulók számára. A legujabb kútforrások nyomán. A szövegbe nyomott 50 fametszettel. Pest, 1871, Lampel Róbert, IV+204+III+1 p. Első kiadás! Korabeli félvászon-kötésben, kopott borítóval, foltos lapokkal, a szennylapokon bejegyzésekkel, kissé dohos.
18923.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
18924.

Kikiáltási ár:
12 000 Ft
32,43
35,29
Orvosi Hetilap 1952-1960 teljes évfolyamai. Bp., Egészségügyi Könyv és Lapkiadó V. Félvászon-kötésekben, változó állapotban.
18925.

Kikiáltási ár:
20 000 Ft
54,05
58,82
Orvosi Hetilap 1961-1964, 1966, 1972-1973. teljes évfolyamai. Bp., Medicina - Ifjúsági Lapkiadó Vállalat. Félvászon-kötésekben, változó állapotban.
18926.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
18927.

Kikiáltási ár:
20 000 Ft
54,05
58,82
Kinder Ärtzliche Präxis 1957-1964. Leipzig, VEB Georg Thieme. Német nyelven. Félvászon-kötésekben, változó állapotban.
18928.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
Chyzer Kornél: Népszerű oktatás a choleráról. Bp. 1874. Lampel. 34 p. Kiadói papírborítóban, rendkívül ritka.
18929.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
18930.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft