Könyvek: Vallás

Tételek száma: 47

Hermann Busenbaum (1600-1668): Theologia Moralis. Antehac ex probatis. Auctoribus breviter concinnata. Tom. I.,III., V.,VII-IX.:  Tomulus I. Hozzákötve Tomi Primi Pars Altera.;  Tom. III. (Címlaphiánnyal (?));  Tomuli V. Pars Prima, Pars Secunda. (A kötetben szúette lyukakkal a lapokon.);  Tomulus VII.; Tomulus VIII et Ultiumus.; Tomulus. IX.: Index Locupletissimus. Resolutionum omnium, quae continentur, tam in Medullla.;   Coloniae Agrippina [Köln], 1733-1724-1720, In Officina Noetheniana - Servatium Noethen, 516+20+8+224 p.;2+848+6 p.; 8+298+6+16+449+12 p.; 16+881-1511+48 p.; 24+983 p.; 8+1014+1 p. Latin nyelven. Korabeli egészbőr-kötések, kopott borítókkal, foltos lapokkal, a III. kötetben címlaphiánnyal (?), az V. kötetben szúette lyukakkal, az I. kötetben possessori bejegyzéssel.
19016.

Kikiáltási ár:
60 000 Ft
162,16
176,47
Joanne Bapt. Taberna: Synopsis Theologiae Practicae. I-III. köt. Pars Prima, Pars Secunda, Pars Tertia. Coloniae Agrippina [Köln], 1740, Viduae Christiani Simonis, 32+208; 24+256; 24+270+16 p. Latin nyelven. Korabeli egészbőr-kötés, kopott borítóval, foltos lapokkal.
19017.

Kikiáltási ár:
15 000 Ft
40,54
44,12
Felix Mayr: Divus Augustinus vitae spiritualis magister, seu Pia documenta e diversis sanctissimi et maximi ecclesiae doctoris Augustini operibus excerpta et in formam sacrum lectionum digesta. ... Vienna, 1771, E Typographeo Kaliwodiano, 8+464 p. Latin nyelven. Korabeli egészbőr-kötés, kopott borítóval, foltos lapokkal, a borítón és a gerincen kis sérülésekkel.
19018.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
The Brown - Driver - Briggs Hebrew and English Lexicon. With and appendix containing the biblical Aramaic. Coded with the numbering system from Strongs Exhaustive Concordance of the Bible. Peabody,én.,Hendrickson Publishers. Kiadói kartonált papírkötés.
19019.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Joanne Cabassutio: Notitia Conciliorum Sanctae Ecclesiae. In qua elucidantur exactissime tum Sacri Canones, tum veteres, novique Ecclesia Ritus, tum praecipuae Partes Ecclesiastica Historiae. Tyrnaviae, 1764, Typis Collegii Academici Soc. Jesu. I. kötet. 352+24 p. Latin nyelven. Korabeli félbőr kötésben, kissé kopott gerinccel és borítóval, festett lapélekkel, restaurált címlapon korabeli ex libris bejegyzéssel, helyenként kissé foltos lapokkal.
19020.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
19021.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Pongrácz Eszter: Igaz isteni szeretetnek harmatjából növekedett arany-korona, azaz különféle válogatott ájtatos szép imákból, lelki fohászkodásokból, elmélkedésekből, dicséretekből és szívbeli indulatokból készítetett imádságos könyv, melyet a keresztény híveknek buzgó lelkük javára, s a jó pályafutás boldog koronájának elnyerésére, szorgalmatos munkájával szerzett Óvári s Szent-Miklósi - - , Apponyi Miklós özvegye. Buda, 1869, Magyar Kir. Egyetemi Nyomda. Korabeli dombornyomott, fémveretekkel és fémlemezre festett Krisztus-portréval díszített egészbőr-kötésben, sérült, viseltes állapotban, a könyvtesttől elváló borítóval, szétváló fűzéssel, körbevágott lapokkal.
19022.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Stoffán György: Prímások és pápák. (Trianontól napjainkig). H.n., é.n., szerzői magánkiadás. Kiadói papírkötés. A szerző által DEDIKÁLT példány.
19023.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
A Sárospataki Református Kollégium története. Szerk.: A tiszáninneni református egyházkerület elnöksége. Bp., 1981, Református Zsinati Iroda. Fekete-fehér képtáblákkal. Kiadói egészvászon-kötés,kiadói papír védőborítóban. Megjelent 2000 példányban.
19024.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Hock János: Képes Biblia. Az ó- és újszövetség történelme. 50 színes képpel. Bp., 1900., a szerző kiadása (Révai és Salamon-ny.), 50 (színes, litografált táblák) t. Sérült, aranyozott, szecessziós egészvászon-kötés, két szöveges lap (4 9) hiányzik, de a táblák meg vannak, 15x12 cm
19025.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft
Élő lelkigondozás. Gyakorlati útmutatás lelkipásztorok és laikusok részére. (Theodor Bovet: Lebendige Seelsorge - Eine praktische Anleitung für Pfarrer und Laien c., 1952-ben megjelent művének fordítása. Kézirat.) H.n., é.n., k.n., 197 p. Félvászon-kötésben, kissé kopott borítóval.
19026.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft
19027.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft