Könyvek: Utazás, helytörténet

Tételek száma: 161

Abauj-Torna vármegye és Kassa. Szerk.: Dr. Sziklay János és Dr. Borovszky Samu. Magyarország vármegyéi és városai (Magyarország monográfiája) I. kötet. Bp., 1896, Apollo Irodalmi és Nyomdai Rt. (Légrády-ny.), 579+(3) p. + 13 (3 kihajtható, 4 színes chromolitográfia) t. + 2 (színes, kihajtható térkép) t. Gazdag szövegközi és egészoldalas képanyaggal illusztrálva. Kiadói aranyozott, festett, dombornyomott egészvászon-kötés, kopott borítóval, névbejegyzéssel, aláhúzásokkal, bejelölésekkel, egy-két bejegyzéssel.
18000.

Abauj-Torna vármegye és Kassa. Szerk.: Dr. Sziklay János és Dr. Borovszky Samu. Magyarország vármegyéi és városai (Magyarország monográfiája) I. kötet. Bp., 1896, "Apollo" Irodalmi és Nyomdai Rt. (Légrády-ny.), 579+(3) p. + 13 (3 kihajtható, 4 színes chromolitográfia) t. + 2 (színes, kihajtható térkép) t. Gazdag szövegközi és egészoldalas képanyaggal illusztrálva. Kiadói aranyozott, festett, dombornyomott egészvászon-kötés, kopott borítóval, névbejegyzéssel, aláhúzásokkal, bejelölésekkel, egy-két bejegyzéssel.

Kikiáltási ár:
18 000 Ft
48,65
52,94
13
Dr. Göőz József: Budapest története. Az ezredéves ünnep alkalmával. 3. kiadás. Bp., 1896, Lampel. 212 p. Festett, aranyozott, kiadói egészvászon kötésben, kissé kopott borítóval
18002.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Friedrich von Hellwald: Hinterindische Länder und Völker. Reisen in den Flussgebieten des Irrawaddy und Mekong; in Birma, Annam, Kambodscha und Siam. Leipzig,(1880),Otto Spamer, 1 t.+358+4 p.+3 t. 4 egészoldalas képtáblával, egészoldalas és szövegközti fametszetekkel illusztrált. Zweite, vermehrte Auflage. Kiadói aranyozott, illusztrált egészvászon-kötés, kopott borítóval, kissé foltos lapokkal.
18003.

Kikiáltási ár:
9 000 Ft
24,32
26,47
Amundsen, Roald: Die Nordwest-Passage. Meine Polarfahrt auf der Gjöa. München, 1908, Albert Langen. Kiadói festett egészvászon kötés, kissé kopottas állapotban.
18004.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
Alapi Gyula: Komáromvármegye nemes családai. Komárom, 1911, Spitzer Sándor, VI+2+308 p. Átkötött kartonált papírkötés, kissé kopott, kissé foltos borítóval.
18006.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Lestyán Sándor: A százéves Soproni Takarékpénztár. 1842-1942. Sopron, 1942, Soproni Takarékpénztár. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói papírkötés, kissé viseltes borítóval, kisebb ázásnyomokkal.
18007.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
18008.

Kikiáltási ár:
12 000 Ft
32,43
35,29
18009.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
Ferihegyi pillanatok. Hatvan év a magyar polgári repülés szolgálatában. / Glimpses of Ferihegy. Sixty Years in Service of the Hungarian Civil Aviation. Szerk.: Dávid Gábor, Hardy Mihály. Bp., 2010, Budapest Airport. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Magyar és angol nyelven. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
18010.

Kikiáltási ár:
9 000 Ft
24,32
26,47
Sopron a népszavazás idején. 1921-1922. Schäffer Ármin udvari fényképész fotográfiái. A képeket válogatta és a képismertető szövegeket írta: ifj. Sarkady Sándor és Tóth Imre. Sopron, 2001, Edutech. Fekete-fehér fotókkal gazdagon illusztrált. Kiadói papírkötés.
18011.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Katafai-Németh József Vas megye kastélyai és kúriái  Kiadói kartonált papírkötés. 496p.
18012.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
18013.

Kikiáltási ár:
3 200 Ft
8,65
9,41

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft