Könyvek: Judaika

Tételek száma: 22

Lányi Menyhért - Propperné Békefi Hermin: Szlovenszkói zsidó hitközségek története. Kassa, 1933, özv. Propperné Békefi Hermin kiadása (Athenaeum-ny.), 286+(2) p.+ 32 (fekete-fehér képek) t. Kiadói aranyozott, dombornyomott egészvászon-kötés, viseltes, sérült borítóval, laza elülső kötéstáblával, helyenként kissé foltos, sérült lapokkal.
18994.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Haraszti György: Zsidó síremlékek Budapesten. 2004, Budapest, Nemzeti Kegyeleti Bizottság. Gazdag képanyaggal. Kiadói kartonált papírkötés. Olvasatlan, szép állapotban.
18995.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
18996.

Kikiáltási ár:
11 000 Ft
29,73
32,35
18997.

Kikiáltási ár:
11 000 Ft
29,73
32,35
Randolph L. Braham: A magyarországi holokauszt bibliográfiája. I-II. köt. Bp., 2010, Park. Kiadói kartonált papírkötés, az első kötet erősen sérült címlappal, a borítókon kis felületi sérülésekkel.
18998.

Kikiáltási ár:
3 400 Ft
9,19
10,00
Gál Lajos: A római jog definitióinak betűsoros jegyzéke. Bp., 1902. Politzer Zsigmond. Korabeli félvászon kötésben
18999.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft
7,57
8,24
Zsidók és zsidóság a mai Magyarországon. Egy szociológiai kutatás eredményei. Szerk.: Kovács András. Bp., 2002, Szombat, 23 p. Kiadói tűzött papírkötés.
19000.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft
Scheiber Sándor: Folklór és tárgytörténet. I-III. köt. Bp.,1977, Magyar Izraeliták Országos Képviselete. Második, bővített kiadás. Kiadói műbőr-kötés, kettő kötet kiadói papír védőborítóban
19001.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft
Zsidó Naptár. Szokások, szabályok és imák, hasznos tudnivalók. 4 kötet: 5766. (2005/06.), 5768. (2007/08.), 5769. (2008/09.) esztendő (duplummal). Bp., 2005-2008, Egyéges Magyarországi Izraelita Hitközség (Statusque Ante). Kiadói papírkötés, változó állapotban.
19002.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
2 db judaika könyv: Csepeli György: Előítélet és antiszemitizmus. Bp., 1998, Jószöveg Műhely. Kiadói papírkötés. + Tóth Imre: Zsidónak lenni Auschwitz után. Bp., 2001, Pont Kiadó. Kiadói papírkötés.
19003.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft
Zsidóság, identitás, történelem. Szerk.: Kovács M. Mária. Yitzhak M. Kashti és Erős Ferenc. Bp., 1992, T-Twins. Kiadói papírkötés. Megjelent 1500 példányban.
19004.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft
Pészachi imakönyv. Prága, 1875. Kiadói aranyozott egészvászon kötésben
19005.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft