1642 Gróf németújvári Batthyány Ádám (1610-1659) császári és királyi kamarásnak írt, magyar nyelvű levél (későbbi másolat?), "Batthyány hercegi levéltár, Körmend" bélyegzőkkel, hátoldalán viaszpecséttel, sérült, 31x20 cm
1646 Latin betűs ukrán nyelvű okirat, benne várostromról és birtokokról szóló sorokkal, sérült: három-részre szakadt, foltos./
1646 Document in Ukrainian language, with latin letters, damaged, spotty.
1840 Kassa sz. kir. város elöljáróságának levele Simontsits János (1783 -1856) királyi tanácsos, Pest vármegye alispánja részére, a pesti Vakok Intézetének tárgyában. Össz. 2 oldalon, papírfelzetes viaszpecséttel. (Az Ajtósi Dürer sor 39. szám alatti impozáns épületben található Vakok Országos (Királyi) Nevelő- és Tanintézete (ma Vakok Általános Iskolája) megalapítása csak a századfordulóra valósult meg; egy hasonló intézmény szükségességét azonban már a 19. század elején felismerték. A század első évtizedeiben több gyűjtést is szerveztek egy bentlakásos intézet létrehozására; az első ilyen intézmény 1826-ban jött létre Pesten, egy Üllői úti bérelt házban. Egy évtizeddel később már saját ingatlant tudtak vásárolni az intézmény számára a Király utcában, a mai Zeneakadémia helyén. Ebben a földszintes épületben 1838-ig működött az intézet, amikor a márciusi nagy árvíz következtében az épület összedőlt. Ezt követően a gyermekeket átmenetileg Budán, a Horváth-kertben található nyári lakban szállásolták el. 1842-ben készült el a Király utcai telken (a korábbi épület helyén) az intézet új kétemeletes épülete, amelynek felépítése - Simontsits János alispán vezetésével - Pest vármegye tisztikarának védnöksége alatt valósult meg.)
Petőfi Sándor 1848. március 20-án írt naplóbejegyzésének későbbi átirata, amelyben a német polgárokat okolja a zsidók kirekesztéséért, és ezáltal a szabadágharc egységének megbontásáért. Egy gépelt oldal, a lapon foltokkal, 34x21 cm
1853-1870 A Wouvremans (Vouvremans) család egy magyar tagjának vadászati jegyzőkönyve, naplója, valamint pénzügyi témájú feljegyzéseket tartalmazó naplója. Kb 60 beírt oldal. Vadásznapló különböző felvidéki, kárpátaljai valamint Szabolcs megyei vadászatok feljegyzéseivel Hiányzó gerincű félbőr kötésben
1871 Simor János (1812-1891) hercegprímás, bíboros, esztergomi érsek nevében kiállított, latin nyelvű egyházi irat, Durguth József (1790-1872) esztergomi kanonok autográf aláírásával, szárazpecséttel, 34x21 cm
1877 Greguss Ágost (1825-1882) bölcseleti doktor, egyetemi tanár, esztéta, az MTA tag, a Kisfaludy Társaság másodelnökének saját kézzel írt bírálata Engelmann Gusztáv (Kassai Gusztáv, 1843-1909) bölcseleti doktor doktori értekezésére, saját kezű aláírásával, valamint a lap alján ismeretlen személy értesítése ugyanezen ügyben.
cca 1880-1910 Kállay Béniné Bethlen Vilma grófnő (1850-1940) autográf német nyelvű köszönő sorai saját névjegykártyáján. Férje Nagykállói Kállay Béni (1839-1903) politikus, diplomata, történész, az Osztrák-Magyar Monarchia közös pénzügyminisztere (1882-1903).