Könyvek: Társadalomtudomány

Tételek száma: 23

Karl Marx: A tőke. I-II. köt. Bp., 1967-1968, Magyar Helikon. Kiadói egészbőr-kötés. Számozott példányok (1041./2200; 46./650).
18836.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
Dr. Konek Sándor: A magyar korona országainak legujabb népesedési mozgalmai. Pest, 1868, Eggenberger Ferdinánd (Emich Gusztáv-ny.), 52 p. Átkötött, modern papírkötésben, márványozott lapélekkel, kissé hullámos lapokkal.
18837.

Kikiáltási ár:
7 000 Ft
18,92
20,59
Földes Éva: Népoktatási, népnevelési törekvések a korai antifeudális népi-forradalmi mozgalmakban. Bp., 1964, Akadémiai Kiadó. Kiadói egészvászon-kötés, kissé sérült kiadói papír védőborítóban. Megjelent 1500 példányban.
18838.

Kikiáltási ár:
3 600 Ft
9,73
10,59
Vargha Ferenc: A megtorlás és védekezés psychologiája. Pécs, 1915. Wessely és Horváth. 64p. Fűzve, papírborítóval, felvágatlan
18839.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Lukács, László: Objekte, Lebensformen, Volksbräuche: thematische volkskundliche Abhandlungen. (Tárgyak, életformák, népszokások. Tematikus néprajzi tanulmányok.) Székesfehérvár, 2016., Szent István Király Múzeum. Német nyelven. Fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés.
18840.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft
Dr. Dittes Frigyes bécsi pädagogiumi igazgató lélektani kézikönyve. Szerző engedélyével magyar nyelvre fordította Dr. Kiss Áron, nagykőrösi tanítóképezdei igazgató. Bp., 1874, Rosenberg Testvérek. Korabeli aranyozott gerincű félvászon kötés, gerincen címkékkel, kissé kopott borítóval, megerősített kötéssel, címlapon intézményi bélyegzőkkel és névbejegyzésekkel, egy lapon lapszéli, szöveget nem érintő hiánnyal, néhány kevés lapon apró foltokkal. Ritka!
18841.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Télfy János: Ethika vagy bölcsészeti erkölcstan. Pest, 1864, Heckenast Gusztáv, 6+216 p. Átkötött félvászon-kötés, kopott borítóval, sérült gerinccel, aláhúzásokkal.
18842.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
18843.

Kikiáltási ár:
4 200 Ft
11,35
12,35
18844.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft
7,57
8,24
Farkas Elek: Legújabb és legtömöttebb német-magyar és magyar-német zsebszókönyv. Bp., 1884. Franklin. 454 + 386 p. Korabeli, kopott félvászon kötésben
18845.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft
Doros Gábor: Házassággondozás. Az eugénia járható útjai. Dr. vitéz József Ferenc király herceg előszavával. Darányi Gyula bevezetésével. Bp.,[1940.],Magyar Családvédelmi Szövetség - Központi Házassági Tanácsadó és Gondozó Intézet. Kiadói papírkötés, kissé kopott borítóval.
18846.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft
18847.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft