Bornemisza Félix - Bartos Dezső: Magyarország és a tengerhajózás. Bp., 1942, Kikötő-Tengerhajózás (Mérnökök-ny.), 283+(2) p. + 21 t. (fekete-fehér képtáblák + egy kétoldalas táblázat). Kiadói aranyozott egészvászon-kötés