Könyvek: Utazás, helytörténet

Tételek száma: 145

Hefty Frigyes (1894-1965): Repülők előre! I-II. kötet. József királyi herceg előszavával. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,[1940], Franklin, 2+1-168 p.+15 (Fekete-fehér fotók, 1 egyoldalas, és 14 kétoldalas képtábla) t.; 4+169-319+1 p.+14 (kétoldalas fekete-fehér fotók) t. Kiadói dúsan aranyozott félvászon sorozatkötésben, kopott borítókkal, az I. kötet kötése, gerince javított, két képtábla hiányzik, foltos lapokkal.   A könyv szerepel az 1945-ben az Ideiglenes Nemzeti Kormány által betiltott fasiszta, és szovjetellenes könyvek listáján.
17249.

Kikiáltási ár:
100 000 Ft
270,27
294,12
Győr vármegye. Szerk.: Dr. Borovszky Samu. Magyarország vármegyéi és városai. Magyarország monográfiája. Bp., [1910], Országos Monográfia Társaság (Légrády-ny.), 4 sztl. lev. + 464 p. + 2 (színes) t. + 2 (színes, kihajtható térkép) t. Gazdag szövegközi és egészoldalas képanyaggal illusztrálva. Kiadói aranyozott, festett, dombornyomott egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés, festett lapélekkel, a borítón némi kopással, néhány apró sérüléssel, belül jó állapotban, intézményi bélyegzőkkel.
17250.

Kikiáltási ár:
60 000 Ft
162,16
176,47
Szatmár vármegye és Szatmár-Németi sz. kir. város. Szerk.: Dr. Borovszky Samu. Magyarország vármegyéi és városai. Magyarország monográfiája. Bp., [1908], Országos Monográfia Társaság (Légrády-ny.), 1 (színes térkép) t. + XV+636 p. + 2 (színes) t. + 1 (színes térkép) t. + 316 p. Gazdag szövegközi és egészoldalas képanyaggal illusztrálva. Kiadói aranyozott, festett, dombornyomott egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés, festett lapélekkel, a borítón némi kopással, összességében jó állapotban, intézményi bélyegzőkkel.
17251.

Kikiáltási ár:
50 000 Ft
135,14
147,06
Komárom vármegye és Komárom sz. kir. város. Szerk.: Dr. Borovszky Samu. Magyarország vármegyéi és városai. Magyarország monográfiája. Bp., [1907], Országos Monográfia Társaság (Légrády-ny.), X+600 p. + 2 (színes) t. + 2 (kihajtható, színes térkép) t. Gazdag szövegközi és egészoldalas képanyaggal illusztrálva. Kiadói aranyozott, festett, dombornyomott egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés, festett lapélekkel, a borítón némi kopással, a gerincen kis sérüléssel, összességében jó állapotban, intézményi bélyegzőkkel.
17252.

Kikiáltási ár:
50 000 Ft
135,14
147,06
Zemplén vármegye és Sátoraljaújhely r. t. város. Szerk.: Dr. Borovszky Samu. Magyarország vármegyéi és városai. Magyarország monográfiája. Bp., é.n., Apollo Irodalmi Társaság (Légrády-ny.), XIX p. + 1 (színes, kihajtható térkép) t. + 567 p. + 75 t. Gazdag szövegközi és egészoldalas képanyaggal illusztrálva. Kiadói aranyozott, festett, dombornyomott egészvászon-kötés, Leszik-kötés, festett lapélekkel, kissé kopott borítóval, belül nagyrészt jó állapotban, intézményi bélyegzőkkel.
17253.

Kikiáltási ár:
50 000 Ft
135,14
147,06
Abauj-Torna vármegye és Kassa. Szerk.: Dr. Sziklay János és Dr. Borovszky Samu. Magyarország vármegyéi és városai (Magyarország monográfiája) I. kötet. Bp., 1896, Apollo Irodalmi és Nyomdai Rt. (Légrády-ny.), 579+(3) p. + 13 t. (3 kihajtható, 4 színes chromolitográfia) + 2 (színes, kihajtható térkép) t. Gazdag szövegközi és egészoldalas képanyaggal illusztrálva. Kiadói aranyozott, festett, dombornyomott egészvászon-kötés, festett lapélekkel, a borítón némi kopással, belül jó állapotban, intézményi bélyegzőkkel.
17254.

Abauj-Torna vármegye és Kassa. Szerk.: Dr. Sziklay János és Dr. Borovszky Samu. Magyarország vármegyéi és városai (Magyarország monográfiája) I. kötet. Bp., 1896, "Apollo" Irodalmi és Nyomdai Rt. (Légrády-ny.), 579+(3) p. + 13 t. (3 kihajtható, 4 színes chromolitográfia) + 2 (színes, kihajtható térkép) t. Gazdag szövegközi és egészoldalas képanyaggal illusztrálva. Kiadói aranyozott, festett, dombornyomott egészvászon-kötés, festett lapélekkel, a borítón némi kopással, belül jó állapotban, intézményi bélyegzőkkel.

Kikiáltási ár:
40 000 Ft
108,11
117,65
[Lugi Amadeo di Savoia-Aosta, duca degli Abruzzi (1873-1933)] Szavójai Lajos Amádé: Az Észak csillaga.(,,Stella Polare.) Az Északi sarkitengeren 1899-1900. I-II. kötet. Ford.: Dr. Darvai Móric. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,[1904.], Lampel R. (Wodianer F. és Fiai. Rt.), 1 (címkép) t + 218 p.+18 (fekete-fehér képtáblák) t. ; 199+1 p.+7 (fekete-fehér képtáblák) t. + 2 (térképek, 1 kétoldalas, 1 kihajtható) t. Szövegközti fekete-fehér fotókkal, és térképekkel illusztrált. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon kötésben, a borítón kis kopásnyomokkal, az egyik kihajtható panorámakép gyűrött, a másik szakadt.
17255.

[Lugi Amadeo di Savoia-Aosta, duca degli Abruzzi (1873-1933)] Szavójai Lajos Amádé: Az "Észak csillaga".(,,Stella Polare.") Az Északi sarkitengeren 1899-1900. I-II. kötet. Ford.: Dr. Darvai Móric. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,[1904.], Lampel R. (Wodianer F. és Fiai. Rt.), 1 (címkép) t + 218 p.+18 (fekete-fehér képtáblák) t. ; 199+1 p.+7 (fekete-fehér képtáblák) t. + 2 (térképek, 1 kétoldalas, 1 kihajtható) t. Szövegközti fekete-fehér fotókkal, és térképekkel illusztrált. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon kötésben, a borítón kis kopásnyomokkal, az egyik kihajtható panorámakép gyűrött, a másik szakadt.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
Erdbeschreibung zum Gebrauche der studirenden Jugend im Königreich Hungarn, und den damit verbundenen Staaten. Vierter Theil. Hozzákötve: Fünfter Theil. Hozzákötve: Anhang von der alten Erdkunde zum Gebrauch der studierenden Jugend im Königreich Hungarn, und den damit verbundenen Staaten. Ofen und Tyrnau (Buda - Nagyszombat), 1789-1787, gedruckt mit königlichen Universitätschriften, 208+492+8 p.+1 t.+32 p.+6 (kihajtható térkép) t. Német nyelven. Korabeli bordázott félbőr-kötés, kopott borítóval, sérült gerinccel, foltos lapokkal.
17256.

Erdbeschreibung zum Gebrauche der studirenden Jugend im Königreich' Hungarn, und den damit verbundenen Staaten. Vierter Theil. Hozzákötve: Fünfter Theil. Hozzákötve: Anhang von der alten Erdkunde zum Gebrauch der studierenden Jugend im Königreich Hungarn, und den damit verbundenen Staaten. Ofen und Tyrnau (Buda - Nagyszombat), 1789-1787, gedruckt mit königlichen Universitätschriften, 208+492+8 p.+1 t.+32 p.+6 (kihajtható térkép) t. Német nyelven. Korabeli bordázott félbőr-kötés, kopott borítóval, sérült gerinccel, foltos lapokkal.

Kikiáltási ár:
18 000 Ft
48,65
52,94
17257.

Kikiáltási ár:
16 000 Ft
43,24
47,06
Loránth László: Pesti képeskönyv. Bp., 1937, Pantheon. Gazdag fekete-fehér képanyaggal, a képek alatt versekkel. Kiadói félvászon kötésben, belül részben sérült a fűzésnél
17258.

Kikiáltási ár:
18 000 Ft
48,65
52,94
Danielik Nep[omuk] János: Columbus vagy Amerika fölfedezése. Pesten, 1856., Szent István-Társulat, (Herz János-ny.), 1 (címkép, Colombus Kristóf portréja) t. +VI+2+406 p.+ 1 (Aragoniai Ferdinand és Castiliai Isabella) t. + 1 (kihajtható térkép) t. Első kiadás. Korabeli átkötött aranyozott gerincű félvászon-kötés, kopott borítóval.
17259.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
17260.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft