Könyvek: Történelem

Tételek száma: 158

17429.

Kikiáltási ár:
48 000 Ft
129,73
141,18
17432.

Kikiáltási ár:
14 000 Ft
37,84
41,18
Deák Farkas: Uzoni Béldi Pál 1621-1679. Bp., 1887. félvászon kötés, kissé kopottas állapotban.
17433.

Kikiáltási ár:
4 200 Ft
11,35
12,35
Hereditas sorozat 6 kötete: Fitz Jenő: Pannonok évszázada; Kovács Tibor: A bronzkor Magyarországon; Bóna István: A középkor hajnala; Dienes István: A honfoglaló magyarok; Szabó Miklós: A kelták nyomában Magyarországon; Kalicz Nándor: Agyag istenek. (Teljes sorozat). Bp., 1971-1982, Corvina. Kiadói papírkötés, vegyes állapotban.
17434.

Kikiáltási ár:
15 000 Ft
40,54
44,12
Aradi vértanúk albuma. Arad sz. kir. város közönsége és az aradi Kölcsey-Egyesület megbízásából szerkesztette Varga Ottó. Bp.,(1902), Lampel R. (Wodianer F. és Fiai),1 t.(díszcímlap)+297+3 p.+7 (hasonmás)+1 t. Ötödik kiadás. Kiadói aranyozott, festett egészvászon-kötés, Leszik-kötés, festett lapélekkel, Szép állapotú darab
17435.

Aradi vértanúk albuma. Arad sz. kir. város közönsége és az aradi "Kölcsey-Egyesület" megbízásából szerkesztette Varga Ottó. Bp.,(1902), Lampel R. (Wodianer F. és Fiai),1 t.(díszcímlap)+297+3 p.+7 (hasonmás)+1 t. Ötödik kiadás. Kiadói aranyozott, festett egészvászon-kötés, Leszik-kötés, festett lapélekkel, Szép állapotú darab

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
20
Varga Ottó: Magyarország története. Fiataloknak és öregeknek elbeszéli - - . Bp., 1900, Franklin-Társulat, (4)+864 p. Második kiadás. Szövegközi és egészoldalas illusztrációkkal. Kiadói dekoratív, aranyozott, festett egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés, kissé sérült, kopott borítóval, helyenként kissé foltos lapokkal.
17436.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
17437.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
Ipolyi Arnold: Magyar műtörténelmi tanulmányai. Bp., 1889., Ráth Mór, 4+576+1 p. Átkötött egészbőr-kötés, a gerinc modern pótlás, kissé foltos lapokkal, intézményi bélyegzővel.
17438.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
A két Rákóczi György fejedelem családi levelezése. A M. Tud. Akadémia Tört. Bizottsága megbízásából szerkeszté Szilágyi Sándor. R. t. Két fényvéseti hasonmással. Magyar Történelmi Emlékek - Monumenta Hungariae Historica XXIV. Bp., 1875. Ráth Mór, 4+644 p.+2 (kihajtható hasonmások) t. Korabeli aranyozott gerincű kopott félvászon-kötés,
17439.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Györffy György: Az Árpád-kori Magyarország történeti földrajza I-II. kötet. A-Cs., D-Gy. A szerző, Györffy György (1917-2000) történész által Dienes István (1929-1995) régész, muzeológus részére szóló DEDIKÁLT példány. Bp., 1963-1987, Akadémiai Kiadói. A vármegyéket ábrázoló kiemelhető mellékletekkel. A II. kötetben Dienes István (1929-1995) régész, muzeológus jegyzeteivel papírlapokon. Kiadói egészvászon kötés, kiadói papír védőborítóban, az I. kötet papírborítójának a széle szakadozott, egyébként jó állapotban. Az I. kötet megjelent 1350 példányban.
17440.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Herczeg Ferenc és mások: Nagybányai Horthy Miklós Bp., 1939 Singer és Wolfner. Kiadói kissé kopott vászonkötésben. 267p. + LXXIX T (képek a kormányzó életéről). Kiadói, sérült vászonkötésben, képtáblák kijárnak, néhány széle sérült, egy tábla hiányzik. Ritka.
17441.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Fülöp-Miller René: Rasputin a szent ördög. Az orosz csodatevő és a nők. Ford.: Pünkösti Erzsébet. Bp.,[1928.], Dick Manó, 1 t. (címkép)+ 448 p. + 32 (fotók) t.+ 1 (kihajtható tábla) t. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, egészen kis kopásnyomokkal, de alapvetően szép állapotban.
17442.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft