Könyvek: Egyéb ritkaságok

Tételek száma: 220

Saecula Hungariae I-XII. Válogatott írások a honfoglalás korától napjainkig 12 könyvben. Bp., 1985. Széchenyi Művészeti Központ. Kiadói papírkötés, kiadói papír dísztokban, jó állapotban.
18716.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
G. Nagy László: Öltözékek és hajviseletek az ókortól napjainkig. Dunaszerdahely, 2002, Lilium Aurum. 103p. . Kiadói kartonált papírkötésben, lapok alja kissé foltos (ázásnyommal).
18717.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
Soproni András: Orosz kulturális szótár. Bp., 2008, Corvina. Kiadói kartonált papírkötés. A szerző által DEDIKÁLT példány.
18718.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
4 db gyógyszerészet- / patikatörténet témájú kötet: Képek a Kazay Lexiconhoz (Válogatás Kazay Endre: Gyógyszerészi Lexicon c. művéből); Képek és emlékek patikáink múltjából; Zalai Károly: A magyar gyógyszerészet nagyjai 1612-1945; Üzenet a múltból. Bp., 2001-2006, Galenus Kiadó. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
18719.

Kikiáltási ár:
16 000 Ft
43,24
47,06
Egry József arcképe. Egry József írásai. Írások Egry Józsefről. Vál. és szerk.: Fodor András. A képeket vál. és a jegyzeteket összeáll.: Szabó Júlia. Bp., 1980, Magyar Helikon. Fekete-fehér és színes képanyaggal illusztrálva. Kiadói aranyozott nyl-kötés, kissé kopott kiadói papír védőborítóban. Számozott (629./1200) példány.
18720.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
A Dél c. folyóirat induló száma (I. évf. 1. sz.). Szerk.: dr. Magyarka Ferenc. Szeged, é.n., Árpád-ny., 24 p.+3 t. Benne többek közt Magyarka Ferenc: Szeged város problémái c. írásával, Bordás Ferenc illusztrációival. Kiadói tűzött papírkötés, szétváló tűzéssel, a lapok egy része kijár.
18721.

A Dél c. folyóirat induló száma (I. évf. 1. sz.). Szerk.: dr. Magyarka Ferenc. Szeged, é.n., "Árpád"-ny., 24 p.+3 t. Benne többek közt Magyarka Ferenc: Szeged város problémái c. írásával, Bordás Ferenc illusztrációival. Kiadói tűzött papírkötés, szétváló tűzéssel, a lapok egy része kijár.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Kocsis L. Mihály: Bara Margit tekintete. Csodálatos könnycsepp. Bp., 2013, Kairosz. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
18722.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Az Erdélyi Szépmíves Céh jubileumi díszkiadása, 4 kötet: Pálffy János: Magyarországi és erdélyi urak; Kemény János: Kokó és Szokrátesz; Tamási Áron: Ragyog egy csillag; Jégtörő Mátyás. Kolozsvár, é.n. (cca 1940), Erdélyi Szépmíves Céh. Kiadói festett egészvászon sorozatkötés, a borítókon apró foltokkal, kis sérüléssel.
18723.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft
Pilinszky János 2 kötete: Végkifejlet. Versek és színművek. Bp., 1974, Szépirodalmi Könyvkiadó. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban. + Szög és olaj. Próza. Bp., 1982, Vigilia. Kiadói kartonált papírkötés, a gerincen apró sérüléssel.
18724.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft
Székely népballadák. Összeállította és magyarázta: Ortutay Gyula. Buday György fametszeteivel. Magyar Egyetemi Kiadó Antik Könyvtár I. köt. Bp., 2004., Magyar Egyetemi Kiadó. Kiadói aranyozott egészműbőr-kötés, az elülső táblán kis benyomódással. Számozott (986./1000) példány.
18725.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft
Postai és Távközlési Múzeumi Alapítvány Évkönyve, 2 kötet: 1996., 1999-2000. Kiadói papírkötés/kartonált papírkötés, jó állapotban.
18726.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft
Az Érdekes Újság Dekameronja. VII. köt.: Bársony István, Csizmadia Sándor, Dánielné Lengyel Laura, Keszler József, Kupcsay Felicián, Lovik Károly, Lőrinczy György, Molnár Jenő, Petelei István, Relle Pál, Ritoók Emma, Simon Vilmos. Szerk. Kabos Ede. Bp., é.n., Légrády. Az írók fekete-fehér portréival illusztrált, rajtuk a nyomtatott aláírásaikkal. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, a borítón kis kopásnyomokkal.
18727.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft