Könyvek: Utazás, helytörténet

Tételek száma: 179

[Dufrene, Maximilian]: Rudimenta historica, sive brevis, facilisque methodus juventutem orthodoxam notitia historica imbuendi, pro gymnasiis Societetis Jesu. Auctore ejusdem societetis sacerdote. Opusculum Quintum. [Csak V. kötet.] Tyrnaviae, 1772., Tpyis Collegii Academici Soc. Jesu, 85+3 p.+ 1 (kihajtható rézmetszetű világtérkép) t. Átkötött modern kartonált papírkötés, a globus kihajtható képe hiányzik.
18120.

Kikiáltási ár:
40 000 Ft
108,11
117,65
[Rámóczy Valerián János]: Magyarországnak rövid földleírása. Pozsony,[1845],Bocsánszky Alajos, 36 p. Papírkötésben, térkép nélkül.
18121.

Kikiáltási ár:
12 000 Ft
32,43
35,29
Pozsony vármegye, Pozsony sz. kir. város, Nagyszombat, Bazin, Modor és Szentgyörgy r. t. városok. Szerk.: Dr. Borovszky Samu. Magyarország vármegyéi és városai. Magyarország monográfiája. Bp.,é.n., Apollo Irodalmi Társaság, (Légrády-ny.), 2+X+754 p.+12 t.(ebből 4 színes)+ 2 kihajtható térkép. Kiadói aranyozott, festett, dombornyomásos egészvászon sorozatkötésben, Leszik-kötés, festett lapszélekkel, térkép kijár, egy előzéklapon és egy lapon sérülés. sérült gerinc
18122.

Kikiáltási ár:
20 000 Ft
54,05
58,82
23
Fiume és a magyar-horvát tengerpart. Szerk.: Dr. Borovszky Samu, Dr. Sziklay János. Magyarország vármegyéi és városai. Magyarország monográfiája. Bp.,(1900), Apollo,(Légrády-ny.),1 t.+XII+509+2 p.+12 t. (közte 4 kromolitográfia)+1 t.(kihajtható térkép.) Számos szövegközti illusztrációval. Kiadói aranyozott, festett, dombornyomott, illusztrált egészvászon-kötés, Leszik-kötés, festett lapélekkel, gerinc pótolt, fűzés ragasztott, sérült
18123.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
-  Dr. Borovszky Samu (szerk.): Temes vármegye és Temesvár. Magyarország vármegyéi és városai. Magyarország monográfiája. Bp.,é.n., Országos Monográfia Társaság, 1 t.+2+VII-X+463+6+V+294 p. Rendkívül gazdag egészoldalas és szövegközti képanyaggal, és egy térképpel illusztrált. Kiadói aranyozott, festett, dombornyomott, illusztrált egészvászon-kötés, Gottermayer N.-féle kötés, színezett lapszélekkel, ragasztott gerinccel, foltos borítóval
18124.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
Hont vármegye és Selmeczbánya sz. kir. város. Magyarország vármegyéi és városai - Magyarország monográfiája. Szerk.: Dr. Borovszky Samu. Bp., [1906], Országos Monográfia Társaság (Wodianer F. és Fiai-ny.). Egészoldalas, fekete-fehér és színes képekkel, kihajtható térképekkel. Kiadói dekoratív, aranyozott, festett, dombornyomott egészvászon-kötés, festett lapélekkel. Hullámos, kopott borító, ragasztott gerinc
18125.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
26
Dr. Borovszky Samu(szerk.): Magyarország vármegyéi és városai, Magyarország monográfiája. Abauj-Torna Vármegye és Kassa. I. kötet. Bp., 1896, Apollo Irodalmi Társaság. Kiadói aranyozott, festett, dombornyomott egészvászon kötés, kis kopásokkal a borítón
18126.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
Pest-Pilis-Solt-Kiskun vármegye I-. kötet. Szerk.: Dr. Borovszky Samu. Magyarország vármegyéi és városai. Magyarország monográfiája. Bp.,(1910), Országos Monográfia Társaság, (Légrády-ny.),XII p.+1 t.+491 p.Kiadói aranyozott, festett egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés, festett lapélekkel, kissé kopott borítóval, kissé sérült gerinccel.
18127.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
Heves vármegye. Szerk.: Dr. Borovszky Samu. Magyarország vármegyéi és városai. Magyarország monográfiája. Bp., [1909], Országos Monográfia Társaság (Légrády-ny.), X+699 p. + 3 t. (képmellékletek) + 1 t. (kihajtható, színes térkép). Gazdag szövegközi és egészoldalas képanyaggal illusztrálva. Kiadói aranyozott, festett, dombornyomott egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés, festett lapélekkel, sérült, ragasztott gerinccel, néhány szakadt, sérült lappal.
18128.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
14
-  Vasvármegye. Szerk.: Dr. Sziklay János.-Dr. Borovszky Samu. Magyarország vármegyéi és városai. Magyarország monográfiája. Bp.,1898, Apollo Irodalmi Társaság, XI+622 p.+31 t. (1 kihajtható, 4 színes, 1 kétlapos, 3 kihajtható térkép). Kiadói aranyozott, festett, dombornyomásos egészvászon-kötésben, Leszik-kötés, festett lapélekkel, kissé kopottas borítóval
18129.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
16
Dr. Borovszky Samu (szerk.): Nógrád vármegye. Magyarország vármegyéi és városai. Bp., é.n. OSz. Monográfia társaság. Kiadói aranyozott, festett Gottermayer egészvászon kötésben, kis kopással
18130.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
22
Magyarország vármegyéi és városai: Heves vármegye. szerk. Borovszky Samu. Bp., é.n. Orsz. Monográfia Társaság. Aranyozott, festett egészvászon kötésben. Gottermayer kötésben. Levált gerinccel, benne van a könyvben. Egy-két lapon kisebb sérülések.
18131.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
18

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft