Könyvek: Történelem

Tételek száma: 129

Károlyi Mihály: Egy egész világ ellen I. köt.: Harcom a békéért. München, 1923, Verlag für Kulturpolitik, 498+IX p. Unicus! Első magyar nyelvű, emigrációs kiadás. Átkötött álbordás aranyozott gerincű félbőr-kötés, aranyozott lapélekkel, kopott borítóval, kissé foltos lapokkal, benne: Istokovits Kálmán (1898-1990): Dr. Diósszilágyi Sámuel könyve, klisé, papír, jelzett a dúcon, 8,5x10,5 cm.  Diósszilágyi Sámuel (1882-1963) belgyógyász, tüdőgyógyász, makói kórházi főorvos.
18196.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
18197.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
18198.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Országgyűlési Almanach. Történelmi sorozat I-II. kötet. Szerk.: Vida István. I. köt.: Az ideiglenes Nemzetgyűlés almanachja. 1944-1945.; II. köt.: Az 1945. évi Nemzetgyűlés almanachja 1945-1947. Bp.,1994-1999, Magyar Országgyűlés. Kiadói egészvászon-kötés és kiadói kissé kopott, kissé sérült egészműbőr-kötés.
18199.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
A magyar országgyűlés 1848/49-ben. Szerk.: Szabad György. [Bp., 1998.], KIT Képzőművészeti Kiadó. Fekete-fehér illusztrációkkal. Kiadói kartonált papírkötésben.
18200.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Pólya Tibor: A nagy zarándok út. ~ ~ rajzai. Számozott (82/?), aláírt példány. [Budapest, 1929.] Hellas ny. 135 p. A New York-i Kossuth-szobor 1928. március 15-i leleplezésére népes küldöttség utazott Magyarországról. A látogatás emlékére adták ki ezt az albumot. Kiadói, kopott egészvászon kötésben
18201.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Széchenyi Kinga: Megbélyegezettek. A kitelepítések tragédiája. Pomáz, 2008., Kráter. Kiadói kartonált papírkötés.
18202.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
18203.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Széchényi. A magyarság hódolása a legnagyobb magyar születésének százötvenedik évfordulóján. Bp., 1942., Athenaeum. Fekete-fehér képtáblákkal és szövegközti illusztrációkkal illusztrált. Kiadói aranyozott egészbőr-kötésben szép állapotban
18204.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Fraknói Vilmos: A Hunyadiak és a Jagellók kora (1440-1526). A Magyar Nemzet Története IV. köt. Szerk.: Szilágyi Sándor. Bp., 1896, Athenaeum. Gazdag szövegközi és egészoldalas képanyaggal, kihajtható mellékletekkel (facsimile kéziratok, dokumentumok, stb.) Kiadói díszes, aranyozott, dombornyomott félbőr-kötés, Gottermayer-kötés, kissé sérült, kopott borítóval és gerinccel, helyenként kissé foltos lapokkal, részben sérült mellékletekkel. Tulajdonosi névbejegyzéssel: Beregi Nándor (móri tanító, a Tanácsköztársaság idején direktóriumi tag, 1944-ben Auschwitzban a holokauszt áldozata lett).
18205.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Czakó Elemér: Széchenyi. A legnagyobb és leghívebb magyar. Bp., 1941, Budapest Székesfőváros, 253 p. Kiadói papírkötés, jó állapotban
18206.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Weber György: A világtörténet tankönyve. Tekintettel a miveltségre, irodalomra, és vallásra. I. köt.: Az ó világ története. Pest, 1865, Heckenast Gusztáv, 4+501+3 p. Korabeli félvászon-kötésben, kopott borítóval, foltos lapokkal,későbbi possesosri bejegyzésekkel.
18207.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft