2 000 Ft
Mécs László: Anya kell! Versek lányokról és anyákról. (Bp., 1943), Athenaeum, 90 p. + 8 t. (színes). A rajzokat Végh Gusztáv készítette. A szerző által aláírt, számozott (265.) példány. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, foltos borítóval, sérült gerinccel, ajándékozási bejegyzéssel. + Mécs László (1895-1978) aláírt fotólapja, 14x9 cm