Könyvek: Egyéb ritkaságok

Tételek száma: 331

18893.

Kikiáltási ár:
34 000 Ft
91,89
100,00
Jósika Miklós: Zrinyi, a költő. I-IV. rész. [Teljes!] Regényes krónika a tizenhetedik századból. Pest, 1859-63., Heckenast Gusztáv, XVI+208; 223 p, 266p., 255p. Korabeli kissé sérült félbőr kötésben, festett lapélekkel
18894.

Kikiáltási ár:
16 000 Ft
43,24
47,06
Arany János művei 1-6. köt. Uj kiadás hat kötetben. Bp., 1900., Franklin. Kiadói aranyozott, festett egészvászon-kötés, márványozott lapélekkel, a borítón kopásnyomokkal.
18895.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
18896.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
[Fjodor Mihajlovics] Dosztojevszkij: Sztjepancsikovo és lakosai. Ford.: Trócsányi Zoltán. Nagy Írók-Nagy Írások. Első sorozat. I. Bp.,(1920.), Genius, (Weiss L. és F.-ny.), XII+302+4 p. A címlap és a könyvdíszek Végh Gusztáv grafikus, iparművész munkái. A kötésterv Gottermayer Nándor terve. Kiadói aranyozott pergamen-kötés, Gottermayer-kötés, aranyozott felső lapélekkel, a borítón foltokkal, kopásnyomokkal. Számozott (XLVIII./L) példány.   Ebből a könyből az első 300 példány merített papíron készült, I-L-ig amatőr könyvgyűjtők részére Végh Gusztáv tervei szerint egész pergament kötésben, az 51-300-ig számu példányokat fénylemez kötésben hozta forgalomba a kiadó.
18897.

[Fjodor Mihajlovics] Dosztojevszkij: Sztjepancsikovo és lakosai. Ford.: Trócsányi Zoltán. Nagy Írók-Nagy Írások. Első sorozat. I. Bp.,(1920.), Genius, (Weiss L. és F.-ny.), XII+302+4 p. A címlap és a könyvdíszek Végh Gusztáv grafikus, iparművész munkái. A kötésterv Gottermayer Nándor terve. Kiadói aranyozott pergamen-kötés, Gottermayer-kötés, aranyozott felső lapélekkel, a borítón foltokkal, kopásnyomokkal. Számozott (XLVIII./L) példány. "Ebből a könyből az első 300 példány merített papíron készült, I-L-ig amatőr könyvgyűjtők részére Végh Gusztáv tervei szerint egész pergament kötésben, az 51-300-ig számu példányokat fénylemez kötésben hozta forgalomba a kiadó."

Kikiáltási ár:
15 000 Ft
40,54
44,12
Kazinczy Ferencz munkáji. Szép literatura. hetedik kötet. Pesten, 1814. Trattner J. M. 1 rézm. t. (Révai M.) + [6] + 344 p. + 6 sztl. lev. Modern kartonált papírkötésben
18898.

Kikiáltási ár:
12 000 Ft
32,43
35,29
Berzsenyi Dániel összes versei öt könyvben. Ötödik könyv Pest, 1858. Magyar Mihál. 173p. Korabeli, kissé sérült félvászon kötés, foltos lapokkal
18899.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
Csokonai Vitéz Mihály Békaegérhartz. Homérus Batrachomyomachiája szerént. Bétsben, 1813. Pichler. 41+(3) p. + 3 tábla (rézmetszetű címlap és egy kotta) Első kiadás! Hozzá kötve: Dorottya, vagyis a dámák diadalma a fársángon. Furtsa vitézi versezet IV könyvben. Bétsben, 1813. Pichler. 45-168 p. + 1 tábla (rézmetszetű címlap). (Csokonai Vitéz Mihály Poétai Munkái 1.) Későbbi félvászon kötésben
18900.

Csokonai Vitéz Mihály Békaegérhartz. Homérus Batrachomyomachiája szerént. Bétsben, 1813. Pichler. 41+(3) p. + 3 tábla (rézmetszetű címlap és egy kotta) Első kiadás! Hozzá kötve: Dorottya, vagyis a' dámák diadalma a' fársángon. Furtsa vitézi versezet IV könyvben. Bétsben, 1813. Pichler. 45-168 p. + 1 tábla (rézmetszetű címlap). (Csokonai Vitéz Mihály Poétai Munkái 1.) Későbbi félvászon kötésben

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
Reid, Mayne: A skalp-vadászok. Regényes történet a serdültebb ifjuság számára. Írta - - kapitány. Átdolgozta Kürthy Emil. Bp., én., Révai. Második kiadás. Kiadói aranyozott, festett illusztrált egészvászon-kötés, ex libris-szel, a borító és a gerinc kis kopásnyomaitól eltekintve alapvetően jó állapotban.
18901.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
Szirmay (Antal), Antonius: Hungaria in parabolis, sive commentarii in adagia, et dicteria Hungarorum, per - -. Budae, 1804. Typis Regiae Universitatis Hungaricae. [8] 174 p. Első kiadás. Kicsit későbbi kopott papírkötésben. Címlap fénymásolat, rézmetszetű címkép hiányzik. A korai magyar közmondáskutatás egyik alapműve nemesi közmondások vizsgálata, művelődéstörténeti megjegyzések, nemzetiségek karaktere, helynevek eredete, stb részben magyar nyelven
18902.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
Toldy Ferenc: A magyar költészet kézikönyve a mohácsi vésztől a jelenkorig, vagyis az utóbbi negyedfél század kitűnőbb költői életrajzokban és jellemző mutatványokban. Bp., 1876., Franklin, 1 (címkép: Toldy Ferenc hártyapapírral védett acélmetszetű arcképe) t. + XVI+351 p.; VIII+344 p.; VIII+424 p.; VIII+366 p. Második, átdolgozott kiadás. A mű 5 kötetben teljes. Korabeli átkötött aranyozott gerincű félvászon-kötés, kopott borítóval, foltos lapokkal.
18903.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
Mikszáth Kálmán: Szent Péter esernyője. Neogrády Antal rajzaival. Bp.,[1895], 2+341+3 p. Első kiadás. Átkötött egészvászon-kötés, az eredeti kissé sérült elülső borítót az elülső táblára kasírozták, kopott borítóval, névbélyegzővel.
18904.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft