Tétel

Kikiáltási ár:

30 000 Ft
81,08 EUR, 88,24 USD

Leírás:

[Miller, Johann Ferdinand (1716-1766)]: Miller, Joannes Ferdinandus: Epitome vicissitudinum et rerum memorabilium de libera regia ac metropolitana urbe Budensi, ab ejus nativitate, anno quippe MCCXLII ad praesentem usque annum MDCCLX. Per nobilem Joannem Eleemos Ferdinandum Miller...ejusdem civitatis juratum ordinarium notarium, et causarum fori utriusque per inclytum Hungariae Regnum advocatum, congestarum. Budae, [1760.], Typis Leopoldi Francisci Landerer, 12+210+2 p. +1 (rézmetszet) t. Latin nyelven. Egyetlen kiadás! Fametszetű könyvdíszekkel és egy szövegközti illusztrációival. Korabeli bordázott félbőr-kötés, kopott borítóval, a gerincen apró sérülésekkel, 2 metszet hiányzik, néhány foltos lapokkal, hiányzó szennylapokkal. Buda földrajza, története évről évre felsorolt eseményekkel és Buda topográfiájával, valamint a város 1751. évi tisztségviselőinek jegyzékével.

Megosztás:

Tétel fotót készítette : karap_norbert