Könyvek: Történelem

Tételek száma: 164

16829.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
16830.

Kikiáltási ár:
9 000 Ft
24,32
26,47
Farkas Emőd: Magyarország Nagyasszonyai. I-III kötetek. Teljes! Illusztrálta: Nemes Mihály. Bp., (1911), Wodianer F. és Fiai, Szövegközi és egészoldalas, fekete-fehér illusztrációkkal, könyvdíszekkel. Kiadói aranyozott, dombornyomott egészvászon-kötés, kopásokkal
16831.

Kikiáltási ár:
9 000 Ft
24,32
26,47
Hunfalvy Pál: Magyarország ethnographiája. Bp., 1876, MTA. Kiadói egészvászon kötés, kissé kopottas állapotban.
16832.

Kikiáltási ár:
7 000 Ft
18,92
20,59
Tanulmányok a magyar történelemből, kolligátum [Egybekötve.]: [Anonymus]: Béla király névtelen jegyzőjének könyve a magyarok tetteiről. Ford.: Szabó Károly.;  A Bécsi Képes Krónika. (Szemelvények.) Ford. és bev. ellátta Madzsar Imre.;  Galeotto Marzio könyve. Mátyás király találó, bölcs és tréfás mondásairól és cselekedeteiről. Ford., bev., és jegyzetekkel ellátta: Császár Mihály.;  Mikslósvárszéki nagyajtai Cserei Mihály históriája. Szemelvények. Kiadta Angyal Dávid.;  Mindszenthi Gábor naplója. Szemelvények altorjai Báró Apor Péter Metamorphosis Transilvaniae. czímű művéből. Kiadta és bevezetéssel ellátta: Balló István.;  Peisner Ignácz: Képek a régi Pest-Budáról.;  Gracza György: 1848. március 15.; Kuliffay Ede: Erdély története. Az ős-időktől korunkig. Kővári László, Szilágyi Sándor, Horváth Mihály s. a. t. után egybeállítá: - -. Bp., 1876-1901.,Lampel R. (Wodianer F. és Fiai)- Franklin,65+3; 61+3;79+1;80; 68+4; 64; 59+1; 232 p. Átkötött kissé kopott félvászon-kötésben, körbevágottak, egy lap szakadt.
16833.

Tanulmányok a magyar történelemből, kolligátum [Egybekötve.]: [Anonymus]: Béla király névtelen jegyzőjének könyve a magyarok tetteiről. Ford.: Szabó Károly.; A Bécsi Képes Krónika. (Szemelvények.) Ford. és bev. ellátta Madzsar Imre.; Galeotto Marzio könyve. Mátyás király találó, bölcs és tréfás mondásairól és cselekedeteiről. Ford., bev., és jegyzetekkel ellátta: Császár Mihály.; Mikslósvárszéki nagyajtai Cserei Mihály históriája. Szemelvények. Kiadta Angyal Dávid.; Mindszenthi Gábor naplója. Szemelvények altorjai Báró Apor Péter "Metamorphosis Transilvaniae." czímű művéből. Kiadta és bevezetéssel ellátta: Balló István.; Peisner Ignácz: Képek a régi Pest-Budáról.; Gracza György: 1848. március 15.; Kuliffay Ede: Erdély története. Az ős-időktől korunkig. Kővári László, Szilágyi Sándor, Horváth Mihály s. a. t. után egybeállítá: - -. Bp., 1876-1901.,Lampel R. (Wodianer F. és Fiai)- Franklin,65+3; 61+3;79+1;80; 68+4; 64; 59+1; 232 p. Átkötött kissé kopott félvászon-kötésben, körbevágottak, egy lap szakadt.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Tanulmányok a magyar történelemből, kolligátum [Egybekötve.]:  Illés József: A magyar társadalom és állam szervezete a honfoglaláskor.;  Szinnyei József: A magyarság eredete, nyelve és honfoglaláskori műveltsége.;  Csánki Dezső: Árpád vezér. Mátyás király. Két történelmi tanulmány.;  Angyal Dávid: Mohács;  Szilágyi Sándor: Történeti rajzok.;  Andrássy Gyula: A száműzött Rákóczi.;  Gróf Andrássy Gyula Bosznia okkupácziójáról. 1878 november 30-án, deczember 6-án és 14-én tartott három beszéde. Wertheimer Ede bevezetőjével. Bp., 1880-1916., Franklin,47+1; 77; 117; 18; 247+1; 60; 132 p. Átkötött kissé kopott félvászon-kötésben.
16834.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Finály HenrikAz ókori súlyokról és mértékekről.  Bp. 1883. MTA. 163 l. A. római hossz- és térmértéktől a a perzsa pénzek és mértékekig. Kiadói, javított papírborítóval
16835.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Hentaller Lajos: Görgey mint politikus. Történelmi tanulmány. Bp., 1889., Hornyánszky, 4++222 p. Korabeli kopott, foltos félvászon-kötésben, javított kötéssel, a címlapon kis hiánnyal.
16836.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Az egyházi és szerzetesi lovagrendek történelme, különös tekintettel a magyar- s erdélyországi lovagrendek egykori házaira. V. kötet. Szerk.: Karcsu Antal Arzén. Pest, 1867, Bartalits Imre-ny., 168+(8) p. Műbőr-kötésben, az eredeti (elülső és hátsó) papírborító bekötve.
16837.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
16838.

Kikiáltási ár:
4 800 Ft
12,97
14,12
Benkő Zoltán: Történelmi keresztutak (1941-1956). Faludy György bevezetőjével, Pomogáts Béla utószavával. Miskolc, 2000, Felsőmagyarország Kiadó. Kiadói papírkötés. A szerző által DEDIKÁLT példány.
16839.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Fraknói Vilmos: A magyar királyválasztások története. Bp., 1921, Athenaeum, 246+1 p. Kiadói, javított és minimálisan sérült papírkötésben
16840.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft