Könyvek: Militária - Katonaság

Tételek száma: 36

dr. Erdélyi Gyula: A magyarok hadi szervezete és hadvezetési művészete ezer éven át. Bp., 1943, Hungária Nyomda. III. kiadás. Félvászon kötésben, kissé kopott gerinccel, borítón címkével és apró sérüléssel, kissé laza kötéssel, intézményi bélyegzőkkel.
16993.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Olysói és Héthársi Gabányi János: A világháború története. I.-II. kötet. Az összeomlás kezdetétől a békekötésig. Bp., [1934], a szerző kiadása (Tolnai-Viktoria-ny.), 320+320 p. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói aranyozott félvászon-kötés, a II. kötet gerincén sérüléssel, első kötet laza
16994.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
16995.

Kikiáltási ár:
3 600 Ft
9,73
10,59
Olysói és Héthársi Gabányi János: A világháború története. I.-II. kötet. Az összeomlás kezdetétől a békekötésig. Bp., [1934], a szerző kiadása (Tolnai-Viktoria-ny.), 320+320 p. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Laza kiadói aranyozott félvászon-kötésben
16996.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
6 db II. világháborúról szóló könyv (20. Századi Hadtörténet sorozat): A Waffen-SS fegyverei és harceljárásai; A part két oldalán. A partraszállás és Európa védelme 1944-ben; A rettegés ötven napja. Budapest ostroma és a kitörési kísérlet; Lovag Kocsis Barnabás: Huszárkalandjaim; H. P. Willmott: 1944 júniusa; Michael Reynolds: Acélpokol. Az I. SS-páncéloshadtest Normandiában. Debrecen, 1999-2004, Hajja & Fiai. Kiadói kartonált papírkötés.
16998.

Kikiáltási ár:
3 800 Ft
10,27
11,18
4 db hadtörténeti könyv: Az IHNETOV munkanaplója - vitéz Béldy Alajos vezérezredes Hadtörténelmi Levéltárban őrzött irataiból 1941-1943; Múlt nélkül nincs jövő - A Hadtörténeti Intézet és Múzeum Története 1918-2003; Hadi múltunk kincsesháza; Biro Aurél - Seremetyeff-Papp János: Szűz Mária-ábrázolású katonai zászlók 1508-1945.
16999.

4 db hadtörténeti könyv: Az IHNETOV munkanaplója - vitéz Béldy Alajos vezérezredes Hadtörténelmi Levéltárban őrzött irataiból 1941-1943; "Múlt nélkül nincs jövő" - A Hadtörténeti Intézet és Múzeum Története 1918-2003; Hadi múltunk kincsesháza; Biro Aurél - Seremetyeff-Papp János: Szűz Mária-ábrázolású katonai zászlók 1508-1945.

Kikiáltási ár:
3 800 Ft
10,27
11,18
4 db hadirepülés témájú kötet: A magyar repülőhadmérnök-képzés története itthon és külföldön; Kenyeres Dénes: Mi-8 típusú közepes szállítóhelikopterek a magyar haderőben 1969-2009; Magyar Szárnyak XXVIII. évf. 28. szám és XXXI. évf. 31. szám. Vegyes állapotban.
17000.

Kikiáltási ár:
3 800 Ft
10,27
11,18
4 db Magyar Néphadsereggel kapcsolatos hadtörténeti könyv: Markó György: A Honvédelmi Minisztérium szervezete 1945-1946; M. Szabó Miklós: Szupertitkos alakulat. Az MN 1480 hadműveleti-harcászati rakétadandár története (1963-1991); Pataky István: A vonakodó szövetséges. A Magyar Néphadsereg közreműködése Csehszlovákia 1968. évi megszállásában; Kossuth-címer és pufajka. Az 1956-os forradalomhoz és szabadságharchoz kötődő műtárgyak és dokumentumok a Laczkó Dezső Múzeumban.
17001.

Kikiáltási ár:
3 800 Ft
10,27
11,18
22
Általános honvédelmi előképzési tankönyv. Szerk.: Sárközi Gyula. Bp., 1969, Magyar Honvédelmi Szövetség Országos Központja. Szövegközi és egészoldalas ábrákkal, egy kihajtható képtáblával. Kiadói papírkötés, kissé foltos borítóval.  Könyvárusi forgalomba nem került!
17002.

Kikiáltási ár:
3 600 Ft
9,73
10,59
Juba Ferenc: A magyar tengerészet nagyjai. Tengeri hajózásunk hősei és jeles emberei. Nemzeti hőseink I. Jubileumi dokumentumkötet. Kaposvár, 1995, Magánkiadás. Fekete-fehér képekkel illusztrált. Kiadói papírkötés.
17003.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
17004.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
,,Verje meg az Isten, aki ezt okozta. Gunszt János hadinaplója II-III. köt. (1916-1917). Kaposvár, 2015, Rippl-Rónai Múzeum. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban, névbejegyzéssel/aláírással.
17005.

,,Verje meg az Isten, aki ezt okozta." Gunszt János hadinaplója II-III. köt. (1916-1917). Kaposvár, 2015, Rippl-Rónai Múzeum. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban, névbejegyzéssel/aláírással.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft