Könyvek: Történelem

Tételek száma: 119

József nádor. Egy alkotó élet írásban és képben. 1776-1847. Összeáll., a képeket vál. és a szöveget írta Lestyán Sándor. Bp. 1943, Posner. Gazdag képanyaggal. Fűzve, színes, illusztrált kiadói papírborítóban, műanyag védőfóliában kopott kiadói kartontokban, szép állapotban
16487.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Zsirai Miklós: Finnugor rokonságunk. Bp., 1937, MTA, 587 p.+ 2 t. Átkötött félvászon-kötés, kopott, kissé foltos borítóval, a két térképet bekötötték, régi intézményi bélyegzéssel.
16488.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Papp-Váry Árpád - Hrenkó Pál: Magyarország régi térképeken. Bp., 1989, Gondolat / Officina. Kiadói egészvászon kötés, papír védőborítóval, jó állapotban.
16489.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
3 db angol nyelvű könyv: The Neanderthals; The First Men; The First Cities. New York, 1973, Time-Life Books. Számos képpel illusztrálva. Kiadói félvászon-kötés, Albert Nagy tulajdonosi bélyegzőkkel. + 1974 The National Geographic Society levele Albert Nagy részére, a társaság tagjává választásáról
16490.

Kikiáltási ár:
4 600 Ft
12,43
13,53
16491.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Jókai-Bródy-Rákosi: Ezernyolcszáz negyvennyolc. Az 1848/49-iki magyar szabadságharc története képekben. Bp., 1898, Révai Testvérek. REPRINT! Kiadói egészvászon kötés, tokban, jó állapotban.
16492.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Elias Wideman: Icones illustrium heroum Hungariae. Wien, 1652, Bécs. Hírneves magyarok arcképcsarnoka. Rózsa György bevezető tanulmányával. Bp., 2004., Magyar Helikon. Facsimile kiadás. Kiadói aranyozott műbőr-kötésben.
16493.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
16494.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Érszegi Géza (szerk.): Sigilla Regum - Reges Sigillorium - Királyportrék a Magyar Országos Levéltár pecsétgyűjteményéből. Bp., 2001. Magyar Képek, Kiadói kartonált papírkötés, papír védőborítóval
16495.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
1912 Történeti Szemle. I. évf. Szerk.: Angyal Dávid. Bp., 1912., MTA,(Franklin-ny.), 4+640 p. Átkötött félvászon-kötés, intézményi bélyegzőkkel, néhány lapon aláhúzással.
16496.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Rupp Kornél: Ovidius és Gyöngyösi. Irodalomtörténeti tanulmány. Különlenyomat az Egyetemes Philologiai Közlönyből. A szerző, Rupp Kornél (1865-1900) fiatalon elhunyt irodalomtörténész által DEDIKÁLT példány. Bp., 1891., 4+50 p. Átkötött félvászon-kötés.
16497.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft
P. Szathmáry Károly: Színezett lapok a történet könyvéből. I-II. köt. [Egy kötetben]. Pest, 1856, Müller Gyula, (8)+255+(1) p., (8)+240 p. Korabeli egészvászon-kötésben, sérült, kissé foltos, kopott borítóval, helyenként kissé foltos lapokkal, az első kötet címlapján hiánnyal.
16498.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft