Könyvek: Történelem

Tételek száma: 119

Gelléri Mór: Ungarns Millennium. 1896. (Magyar Millennium. Az ezeréves Magyarország multjából és jelenéből.) Bp., 1896, Kosmos,(Posner-ny.), 180+2 p.+ 6 t. Német nyelven. Fekete-fehér szövegközti illusztrációkkal, és 6 színes egészoldalas litografált Budapest látképpel illusztrálva. Kiadói illusztrált papírkötés, foltos borítóval, sérült gerinccel, az elülső borítón javítással és kis hiánnyal.
16499.

Gelléri Mór: Ungarn's Millennium. 1896. (Magyar Millennium. Az ezeréves Magyarország multjából és jelenéből.) Bp., 1896, 'Kosmos',(Posner-ny.), 180+2 p.+ 6 t. Német nyelven. Fekete-fehér szövegközti illusztrációkkal, és 6 színes egészoldalas litografált Budapest látképpel illusztrálva. Kiadói illusztrált papírkötés, foltos borítóval, sérült gerinccel, az elülső borítón javítással és kis hiánnyal.

Kikiáltási ár:
3 400 Ft
9,19
10,00
9
Fabriczy Kováts Mihály Almanach. Összeáll. és sajtó alá rendezte: Dr. Szentmiklósy Éles Géza. Cleveland, 1979, Clevelandi Kováts Emlékbizottság, 79 p. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Emigráns kiadás. Kiadói papírkötésben.   Fabriczi Kováts Mihály (1724 - 1779) magyar származású huszárezredes az amerikai függetlenségi háborúban. Lengyel barátjával, Kazimierz Pulaski-val együtt az ,,amerikai lovasság atyjának nevezik. 1978-ban, a szent korona visszaadásakor, a Cyrus Vance amerikai külügyminiszter beszédében név szerint említette, mint aki a magyar népet képviselte az amerikai függetlenségi háborúban. 1955 óta május 11. Kováts Mihály-emléknap az Egyesült Államokban.
16500.

Fabriczy Kováts Mihály Almanach. Összeáll. és sajtó alá rendezte: Dr. Szentmiklósy Éles Géza. Cleveland, 1979, Clevelandi Kováts Emlékbizottság, 79 p. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Emigráns kiadás. Kiadói papírkötésben. Fabriczi Kováts Mihály (1724 - 1779) magyar származású huszárezredes az amerikai függetlenségi háborúban. Lengyel barátjával, Kazimierz Pulaski-val együtt az ,,amerikai lovasság atyjának" nevezik. 1978-ban, a szent korona visszaadásakor, a Cyrus Vance amerikai külügyminiszter beszédében név szerint említette, mint aki a magyar népet képviselte az amerikai függetlenségi háborúban. 1955 óta május 11. Kováts Mihály-emléknap az Egyesült Államokban.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
16501.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
Szathmáry László: A gyufa története a XIX-ik század végéig. A szerző által DEDIKÁLT példány. A Kis Akadémia Könyvtára XVII. köt. Bp., 1935, Kis Akadémia. Kiadói papírkötés, a hátsó borítón szakadással.
16502.

Kikiáltási ár:
3 800 Ft
10,27
11,18
Hatvany Bertalan: A kínai kérdés története. Világesemények 2. Bp.,[1937.], Pantheon, 61+1 p. Két egészoldalas térképpel. Kiadói papírkötés,kissé kopott borítóval, a gerincen kis sérüléssel, ajándékozási sorokkal, névbejegyzéssel és névbélyegzéssel.
16503.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft
Wellmann Imre: Parasztnépünk multjának feltárása. A szerző, Wellmann Imre (1909-1994) történész, levéltáros, muzeológus által Imre Sándor (1877-1945) pedagógus, művelődéspolitikus részére DEDIKÁLT példány. Kolozsvár, 1944., Minerva, 40 p. Kiadói papírkötés, szakadt borítóval, foltos.
16504.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
16505.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
16506.

Kikiáltási ár:
3 200 Ft
8,65
9,41
16507.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Dr. Balanyi György-Bíró Imre-Dr. Bíró Vencel-Dr. Tomek Vince: A magyar piarista rendtartomány története. Bp.,1943, Magyar Kegyes Tanítórend,(Stephaneum-ny.), 373+2 p.+1 kihajtható térképpel. Kiadói papírkötésben, kissé foltos borítóval, két lap és a térkép kijár.
16508.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Erdély öröksége. Erdélyi emlékírók Erdélyről. I köt. Cs. Szabó László közreműködésével szerk. Makkai László. Ravasz László bevezetésével.   I. köt.: Tündérország. 1541-1571. Oláh Miklós, Verancsics Antal, Heltai Gáspár, Mindszenti Gábor, Forgách Ferenc, Borsos Sebestyén, Bánfi Gergely és Szántó István írásaiból. Kardos Tibor bevezetésével. Bp., [1941.],Franklin, XXXIV+164+1 p.Kiadói, címeres papírkötésben, kissé sérült.
16509.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft
Bartók György: Háboru, közmívelődés, nemzetnevelés. Kolozsvár, 1916., Szerző. Kiadói papírkötés, szakadt, kissé sérült borítóval.
16510.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft
7,57
8,24
28

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft