Könyvek: Lótenyésztés, lósport

Tételek száma: 22

Besskó József: A honfoglaló magyar nemzet lovairól.  Craniometriai tanulmány. Budapest, 1906. Pátria. 176 l. 3 t. . Szétvált fűzéssel, sérült kiadói borítóban, hátsó borító nélkül
17367.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
46
Csiki László: Zöldtakarmányok konzerválása. Keszthely, 1928., Nádai I. és Fia. Szövegközti illusztrációkkal. Kiadói papírkötés, a gerincen kis szakadással, a borítón ceruzás bejegyzéssel.
17368.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
29
Ludw[ig] Franck: Handbuch der Anatomie der Hausthiere. II. Hälfte. Zweite Abtheilung. Mit besonderer Berücksichtigung des Pferdes. Stuttgart, 1871, Ebner&Seubert, XII+801-1067+1 p. Német nyelven. Szövegközti fametszetekkel illusztrált. Korabeli aranyozott gerincű félbőr-kötés, kopott borítóval, foltos lapokkal, a gerinc tetején kis hiánnyal, bekötött papírborítókkal.
17369.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
9
Weiser István-Zaitschek Artur: Takarmányozástan. Bp.,(1929),Légrády, XII+534+1 p. Átdolgoztt, és bővített II kiadás. A könyv III. rész IV. fejezetben: Lovak takarmányozásáról szóló fejezettel. Átkötött félvászon-kötés, kissé foltos lapokkal.
17370.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Az Országos Magyar Gazdasági Egyesület 1916-1917. évi évkönyve. XXVI. köt. Szerk.: Az Egyesület Tisztikara. Bp., 1917., Pátria, 6 sztl. lev. +230 p.+19 sztl. lev. Benne 1917-es közgyűlési meghívóval. Kiadói papírkötés, az elülső borító hiányzik, hiányos gerinccel.
17371.

Az Országos Magyar Gazdasági Egyesület 1916-1917. évi évkönyve. XXVI. köt. Szerk.: Az Egyesület Tisztikara. Bp., 1917., "Pátria", 6 sztl. lev. +230 p.+19 sztl. lev. Benne 1917-es közgyűlési meghívóval. Kiadói papírkötés, az elülső borító hiányzik, hiányos gerinccel.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
Döhrmann Henrik: Lótenyésztés I. kötet: Külemtan és fajtaisme. Bp., 1922., Országos Magyar Gazdasági Egyesület,(Pária-ny.), 251 p. Szövegközti képekkel illusztrált. Kiadói papírkötés, a hátsó borító hiányzik, az elülső borító levált, sérült, hiányos, a címlap foltos, sérült, benne néhány foltos lappal. + Döhrmann Henrik: Lótenyésztés. hn., én., nyn., 5-254 p. Rossz állapotban, hiányzó borítóval és címlappal, lapszéli sérülésekkel.
17372.

Döhrmann Henrik: Lótenyésztés I. kötet: Külemtan és fajtaisme. Bp., 1922., Országos Magyar Gazdasági Egyesület,("Pária"-ny.), 251 p. Szövegközti képekkel illusztrált. Kiadói papírkötés, a hátsó borító hiányzik, az elülső borító levált, sérült, hiányos, a címlap foltos, sérült, benne néhány foltos lappal. + Döhrmann Henrik: Lótenyésztés. hn., én., nyn., 5-254 p. Rossz állapotban, hiányzó borítóval és címlappal, lapszéli sérülésekkel.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
29
Halász György: Telivérek. A magyar telivér lótenyésztés története a ménimportok csoportosítása alapján. Gróf Erdődy Rudolf előszavával. Bp.,1944.,Vajna és Bokor, 511+1 p.+1 (kihajtható tábla) t. Gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Kiadói félvászon-kötés, kopott borítóval és gerinccel, foltos lapokkal.
17373.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
20
cca 1890 Ló és lovas pózók 11 db nagyméretű tábla,fametszetek, némelyik kissé sérült. 35x27 cm
17374.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
11
Mares István Az 1928. évi IX. amsterdami olimpiász lovasmérkőzései. irta - ny. tüzérszázados. Ujfalusi vitéz Ujfalussy Gábor m. kir. honvédtábornok előszavával. 142 képpel és 27 rajzzal.  Bp., 1929. Stádium. 229+(3) p. Lapszámozáson belül sok képpel. Kötés nélkül, az első 28 oldal hiányos
17375.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
Radnóti Aladár: A római igák története Pannóniából. Latin nyelvű különlenyomat. Serta Hoffilleriana, Zagreb, 1940. DEDIKÁLT példány. 10 p + 10 t. képek, Szakadt papírborítóval
17376.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft