Könyvek: Egyéb ritkaságok

Tételek száma: 284

P. Szathmáry Károly: Samil. I-II. köt. [Egybekötve.]Pest, 1855, Müller Gyula, 1 (címkép) t. +4+206+2+3-16 p.; 1 (címkép) t. + 2+1-2;17-221+5 p. Modern, restaurált félvászon-kötés, a régi gerincek felhasználásával, jó állapotban
17482.

Kikiáltási ár:
9 000 Ft
24,32
26,47
17483.

Kikiáltási ár:
7 000 Ft
18,92
20,59
Tóth Árpád: Lomha gályán. Versek. Bp., 1917., Nyugat, 96 p. A költő második önálló kötetének első kiadása. Kiadói papírkötés, a gerincen javításnyomokkal, a borító gyűrődésnyomokkal, de alapvetően jó állapotban.
17484.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
20
Tóth Árpád: Az öröm illan. Bp., 1922. Táltos,(Élet-ny.), 78 +1 p. Első kiadás. Kiadói papírkötés, restaurált borítóval, belül jó állapotban. Megjelent 1000 példányban. Számozatlan példány.
17485.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
27
Weöres Sándor: A fogak tornáca. Első kiadás! Bp., 1947, Egyetemi Nyomda, 80 p. Kiadói illusztrált papírkötés, kissé kopott
17486.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Illyés Gyula: Ebéd a kastélyban. Egy életregény fejezetei. A szerző által ALÁÍRT példány. Bp., 1962., Szépirodalmi. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban. + 1983 Szirmay Endre: Bennünket is gyászol. Illyés Gyula halálra írt verse, 1 gépelt oldal.
17487.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
19
Török Sándor: Az idegen város. I-II. köt. Regény. [Egy kötetben.] Bp.,[1934.],Franklin, 220 ; 227 p. Kiadói egészvászon-kötés, a borítón kis kopásnyomokkal.   Az író, Török Sándor (1904-1985) által ALÁÍRT példány, dátumozva: 1934. Könyvnap. Budapest.
17488.

Török Sándor: Az idegen város. I-II. köt. Regény. [Egy kötetben.] Bp.,[1934.],Franklin, 220 ; 227 p. Kiadói egészvászon-kötés, a borítón kis kopásnyomokkal. Az író, Török Sándor (1904-1985) által ALÁÍRT példány, dátumozva: "1934. Könyvnap. Budapest."

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Kisfaludy Sándor: Eredeti magyar játékszín II. kötet. Bp., 1826., Királyi Magyar Univeritás betűivel, X+2+314 p. Első kiadás. Kartonált papírkötés, az eredeti borítót a kartonált papírra kasírozták, javított kötéssel.
17489.

Kisfaludy Sándor: Eredeti magyar játékszín II. kötet. Bp., 1826., Királyi Magyar Univeritás' betűivel, X+2+314 p. Első kiadás. Kartonált papírkötés, az eredeti borítót a kartonált papírra kasírozták, javított kötéssel.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Füveskert. (Tollas Tibor, Lökkös Antal és mások művei). Toronto, 1958, Nemzetőr. Harmadik, átdolgozott (emigráns) kiadás. Kiadó papírkötés. Megjelent 2000 példányban. Tollas Tibor (1920-1997) költő, a Nemzetőr főszerkesztője által DEDIKÁLT példány!
17490.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Ruva Farkas Pál: Vasvirágok nyílása. A Gangesztől a Dunáig. Versek. A szerző, Ruva Farkas Pál (1952-) roma származású író, költő, műfordító, újságíró, irodalomkritikus, szociológus, szociálpolitikus által Csemer Géza (1944-2012) roma származású író, forgatókönyvíró, színházi rendező részére DEDIKÁLT példány. Bp., 1996.,Cigány Tudományos és Művészeti Társaság. Kiadói papírkötés, Csemer Géza bejelöléseivel, ex libris-szével.
17491.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Takács Tibor: Isten molnára. Versek. Bp., 2003., Bíró Family. Kiadói papírkötés.   A szerző, Takács Tibor (1927-2014) Táncsics Mihály-díjas író, költő, újságíró által, autográf verssel DEDIKÁLT példány, a vers a könyvben nem szerepel.
17492.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
17493.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft