Könyvek: Utazás, helytörténet

Tételek száma: 161

Az Osztrák - Magyar Monarchia írásban és képben. Rudolf trónörökös kezdeményezéséből és közreműködésével. I.-XXI. köt. Teljes! Bp. 1886-1901. M. Kir. Államnyomda. Teljes magyar nyelvű sorozat. Szövegközti és egészoldalas képekkel gazdagon illusztrálva. Szép állapotú, egységes sorozat
15082.

Kikiáltási ár:
400 000 Ft
1 081,08
1 176,47
György Aladár: A föld és népei I-V. köt. I. köt.: Amerika. II. köt.: Afrika. III. köt.: Ázsia és Ausztrália. IV. köt: Európa. V. köt.: Magyarország. Bp.,1899-1905.,Franklin, 628 p.+28 (közte 11 színes chromolitográfia) t + 2 (térképek, az egyik színes, kihajtható térkép) t.; 4+524 p.+38+(közte 11 színes chromolitográfia) t + 1 (térképek, az egyik színes, kihajtható térkép) t.; 4+489+1 p.+29 (közte 19 színes chromolitográfia) t.+1 (térkép) t.; 4+662 p.+ 24 (közte 8 színes chromolitográfia); XIV+716 p.+19 t. Második kiadás. Kiadói dúsan aranyozott, festett egészvászon-kötés, nagyon szép állapotban, minimális kopással, néhány lapon minimális folttal
15083.

Kikiáltási ár:
40 000 Ft
108,11
117,65
17
Zichy Jenő, gróf Harmadik ázsiai utazása -- Dritte asiatische Forschungsreise des - -. II. kötet. Bp-Leipzig., 1901. Hornyánszky-Hiersemann 470 p + XXVIII. t. Korabeli félvászon kötésben
15084.

Kikiáltási ár:
12 000 Ft
32,43
35,29
9
Filippi, Filippo de.: Die Forschungsreise S.K.H. des Prinzen Ludwig Amadeus von Savoyen, Herzogs der Abruzzen, nach dem Eliasberge in Alaska im Jahre 1897. Alaska, Leipzig, 1900. Weber, Aranyozott, festett, kopott egészvászon kötésben / In tattered full linen binding
15085.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
15086.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Ripka Ferenc: Gödöllő a királyi család otthona. Gödöllő, 2000, Gödöllő Városi Múzeum. Az 1896-os kiadás reprint kiadása. Fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált, aranyozott papírkötésben, szép állapotban.  A gödöllői FVM Mezőgazdasági Gépesítési Intézet (MGI) vezetése által Prof. Dr. h.c. Dr. Kovács Jenő (1931-2017) okleveles erdőmérnök, c. egyetemi tanár részére DEDIKÁLT példány.
15087.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Lamartine, Alphonse de.: Le Nouveau voyage en Orient. I. Paris, 1851. Korabeli, kissé kopott papírkötésben
15088.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Imrényi-Szabó Imre: Öreg udvarházak. Régi kuriák és parasztházak Pest-Pilis-Solt-Kiskun vármegyében. Bp.,(1944), Pest-Pilis-Solt-Kiskun Vármegye Népművelési Bizottsága, (Pallas-ny.), 5-172 p. A 13. oldaltól fekete-fehér fotó képanyag, képaláírásokkal. Átkötött egészvászon-kötés, bekötött eredeti elülső papírborítóval.
15089.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Radnóti Dezső (szerk.): Erdélyi kalauz. Erdélyi Kárpát -Egyesület, Kolozsvár. Kolozsvár, 1901, Erdélyi Kárpát-Egyesület kiadása. Kiadói aranyozott egészvászon kötésben, kissé kopott borítóval, kissé sérült kötéssel, belső kötéstábálán ex libris Dr Mezey Ferenc.
15090.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Tatartzy Károly: Herkulesfürdő (Mehádia) gyógyhely Magyarországban. Kivonatosan ismerteti --. Bp. (1888.) Czettel és Deutsch, 34 p.+17 t.+1 (térkép) t. Kiadói illusztrált papírkötés, sérült gerinccel és kötéssel, hiányos, bélyegzésekkel, a címlapon bejegyzésekkel, a kihajtható, a 35 képet tartalmazó leporellókból több kép hiányzik: 18 db, 4 kép elvált a többitől és kijár.
15091.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
54
1890 A Szent-István Korona Országainak népessége a területek, épületek és háziállatok kimutatásával. Az 1890-ben végrehajtott népszámlálás eredményei s egyéb hivatalos adatok alapján. Szerk.: Jekelfalussy József. Bp., 1892, Athenaeum, 47 p. Kiadói papírkötés, foltos, volt könyvtári példány. Ritka!
15092.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Sas Ede: Biharország. Utazás régi várak és barlangok világában. Második kiadás.; Bp., 1912 Singer és Wolfner, 56 p. Kiadói egészvászon-kötés, foltos.
15093.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft