Sportdíjak és sport emlékérmek

Tételek száma: 164

1956. Honvéd Sportversenyek / 4x100 m. váltó II. kat. II. 1956 bronz díjplakett. Szign.:Jákfalvy (60,5x51mm) + 1950-1956. Honvéd Sportversenyek kétoldalas Al díjérem (lyukasztva) (50mm) T:2,3
31699.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft
1957. XX. Ker. Ált. Isk. Bajnokság kétoldalas fém díjérem mellszalagon. Az érmen a Kossuth-címer található meg. (50mm) T:2
31700.

1957. "XX. Ker. Ált. Isk. Bajnokság" kétoldalas fém díjérem mellszalagon. Az érmen a Kossuth-címer található meg. (50mm) T:2

Kikiáltási ár:
1 800 Ft
~1960. Testnevelés és Sport Érdemes Dolgozója aranyozott, zománcozott fém jelvény eredeti tokban T:1
31701.

~1960. "Testnevelés és Sport Érdemes Dolgozója" aranyozott, zománcozott fém jelvény eredeti tokban T:1

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
~1960. kitöltetlen fém díjplakett tokba erősítve (tok sérült) T:2
31702.

Kikiáltási ár:
1 400 Ft
~1960-1970. Népstadion - Budapest bronz lemezplakett (63x100mm) + DN Népstadion - Budapest kétoldalas bronz díjérem (70mm) + 1981. Budapest Sportcsarnok 1978-1981 bronz emlékérem (60mm) T:2
31703.

~1960-1970. "Népstadion - Budapest" bronz lemezplakett (63x100mm) + DN "Népstadion - Budapest" kétoldalas bronz díjérem (70mm) + 1981. "Budapest Sportcsarnok 1978-1981" bronz emlékérem (60mm) T:2

Kikiáltási ár:
2 200 Ft
5,95
6,47
1962. GH(eorgiu). DEJ HAJÓGYÁR VASAS SPORTKÖR - EMLÉKÜL 1962 Br érem (78mm) és MÁTYÁS TIBOR SPORTTÁRSNAK EREDMÉNYES MUNKÁJÁÉRT feliratú Br lemezplakett (81x20mm) fa talapzaton (108x170x26mm) T:2-
31704.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft
1963. Coupe de lEurope Centrale / Finaliste - 1963 (Közép-európai Kupa / Döntős 1963) peremén jelzett Ag díjérem az öt résztvevő ország zománcozott címerével, eredeti tokban (12,90g/0.935/31mm). A Közép-európai Kupában öt ország klubcsapatai vettek részt, ezek Magyarország, Jugoszlávia, Ausztria, Olaszország és Csehszlovákia voltak. 1963-ban magyar, sőt, budapesti házidöntőt rendeztek, hiszen az MTK és a Vasas csapott össze a fináléban, amely akkor még oda-visszavágós volt. Mindkét találkozót a Népstadionban rendezték. Az első mérkőzésre 1963. június 26-án került sor az MTK pályaválasztásával, 25000 néző előtt. A kék-fehérek 2-1-re verték meg a címvédő Vasast, Nagy István és Kuti István góljaival, amelyekre csak Machos Ferenc tudott válaszolni. Az angyalföldiek pályaválasztásával július 3-án, 30000 néző előtt 1-1-es döntetlen született, Kuti István góljával szerzett vezetést az MTK, a Vasas pedig Machos találatával egyenlített, de összesítésben 3-2-es vereséget szenvedett a kék-fehérektől. A Vasas egyébként összesen hat alkalommal hódította el a trófeát, ezzel pedig a kupasorozat történetének legsikeresebb klubja, míg az MTK két aranyérmet ünnepelhetett. A sorozat 1992-ben megszűnt. T:1 patina 1963. Coupe de lEurope Centrale / Finaliste - 1963 (Central European Cup / Final 1963) Ag award medal, marked on the edge, with the enamelled coats of arms of the five participating countries, in original case (12,90g/0.935/31mm). Club teams from five countries participated in the Central European Cup, these were Hungary, Yugoslavia, Austria, Italy and Czechoslovakia. In 1963, a Hungarian home final was arranged, MTK and Vasas faced each other in the final, which was still a back-and-forth match. Both meetings were held at the Népstadion. The first match took place on June 26, 1963, in front of 25,000 spectators. The MTK beated the champion Vasas to 2-1 with goals from István Nagy and István Kuti, to which only Ferenc Machos could answer. The Vasas and the MTK played the second match at July 3rd, which resulted in a 1-1 draw, in front of 30000 spectators. MTK took the lead with a goal by István Kuti, and Vasas equalized with a goal from Machos, but they lost 3-2 on aggregate. By the way, Vasas won the trophy a total of six times, making it the most successful club in the history of the cup series, while MTK won the trophy twice. The series ended in 1992 C:UNC patina
31705.

1963. "Coupe de l'Europe Centrale / Finaliste - 1963 (Közép-európai Kupa / Döntős 1963)" peremén jelzett Ag díjérem az öt résztvevő ország zománcozott címerével, eredeti tokban (12,90g/0.935/31mm). A Közép-európai Kupában öt ország klubcsapatai vettek részt, ezek Magyarország, Jugoszlávia, Ausztria, Olaszország és Csehszlovákia voltak. 1963-ban magyar, sőt, budapesti házidöntőt rendeztek, hiszen az MTK és a Vasas csapott össze a fináléban, amely akkor még oda-visszavágós volt. Mindkét találkozót a Népstadionban rendezték. Az első mérkőzésre 1963. június 26-án került sor az MTK pályaválasztásával, 25000 néző előtt. A kék-fehérek 2-1-re verték meg a címvédő Vasast, Nagy István és Kuti István góljaival, amelyekre csak Machos Ferenc tudott válaszolni. Az angyalföldiek pályaválasztásával július 3-án, 30000 néző előtt 1-1-es döntetlen született, Kuti István góljával szerzett vezetést az MTK, a Vasas pedig Machos találatával egyenlített, de összesítésben 3-2-es vereséget szenvedett a kék-fehérektől. A Vasas egyébként összesen hat alkalommal hódította el a trófeát, ezzel pedig a kupasorozat történetének legsikeresebb klubja, míg az MTK két aranyérmet ünnepelhetett. A sorozat 1992-ben megszűnt. T:1 patina 1963. "Coupe de l'Europe Centrale / Finaliste - 1963 (Central European Cup / Final 1963)" Ag award medal, marked on the edge, with the enamelled coats of arms of the five participating countries, in original case (12,90g/0.935/31mm). Club teams from five countries participated in the Central European Cup, these were Hungary, Yugoslavia, Austria, Italy and Czechoslovakia. In 1963, a Hungarian home final was arranged, MTK and Vasas faced each other in the final, which was still a back-and-forth match. Both meetings were held at the Népstadion. The first match took place on June 26, 1963, in front of 25,000 spectators. The MTK beated the champion Vasas to 2-1 with goals from István Nagy and István Kuti, to which only Ferenc Machos could answer. The Vasas and the MTK played the second match at July 3rd, which resulted in a 1-1 draw, in front of 30000 spectators. MTK took the lead with a goal by István Kuti, and Vasas equalized with a goal from Machos, but they lost 3-2 on aggregate. By the way, Vasas won the trophy a total of six times, making it the most successful club in the history of the cup series, while MTK won the trophy twice. The series ended in 1992 C:UNC patina

Kikiáltási ár:
100 000 Ft
270,27
294,12
1964. Magyar Népköztársaság Bajnokságai - 1964 - II. Kajak kétoldalas, ezüstpatinázott, zománcozott fém díjjelvény eredeti tokban T:1-
31706.

1964. "Magyar Népköztársaság Bajnokságai - 1964 - II. Kajak" kétoldalas, ezüstpatinázott, zománcozott fém díjjelvény eredeti tokban T:1-

Kikiáltási ár:
1 400 Ft
1964. Vajdahunyadvár egyoldalas Zn emlékérem, hátoldalán Magyar-román utánpótlás Budapest 1964 gravírozással. Valószínűleg az 1964 tavaszán megrendezett utánpótlás birkózó bajnokság csapatverseny-döntőjének emlékére (53mm) T:1-
31707.

1964. "Vajdahunyadvár" egyoldalas Zn emlékérem, hátoldalán "Magyar-román utánpótlás Budapest 1964" gravírozással. Valószínűleg az 1964 tavaszán megrendezett utánpótlás birkózó bajnokság csapatverseny-döntőjének emlékére (53mm) T:1-

Kikiáltási ár:
1 800 Ft
1967. Magyar Népköztársaság Bajnokságai - 1967 - Kenu kétoldalas, zománcozott bronz díjjelvény eredeti tokban T:1-
31708.

1967. "Magyar Népköztársaság Bajnokságai - 1967 - Kenu" kétoldalas, zománcozott bronz díjjelvény eredeti tokban T:1-

Kikiáltási ár:
1 400 Ft
1970. Magyar Népköztársaság Bajnokságai - 1970 - Kenu kétoldalas, ezüstpatinázott, zománcozott fém díjjelvény eredeti tokban T:1-
31709.

1970. "Magyar Népköztársaság Bajnokságai - 1970 - Kenu" kétoldalas, ezüstpatinázott, zománcozott fém díjjelvény eredeti tokban T:1-

Kikiáltási ár:
1 400 Ft
1970. FTC Jó tanuló - jó sportoló 1970 fém plakett zománcozott Ferencvárosi Torna Club (Fradi) címeres rátéttel (53x72mm) T:2
31710.

1970. "FTC Jó tanuló - jó sportoló 1970" fém plakett zománcozott "Ferencvárosi Torna Club (Fradi)" címeres rátéttel (53x72mm) T:2

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft