Történelmi dokumentumok, kéziratok, érdekességek

Tételek száma: 86

1832 Szöllőmályi (ma Mozsgó része, Somogy, Baranya határa) funduális könyve. A valaha Batthyány birtokhoz tartozó település jobbágyi telkeinek felsorolása, Kézzel beírt kb 60 oldalon. Komplett, záró pecséttel és aláírásokkal
14087.

Kikiáltási ár:
20 000 Ft
54,05
58,82
1833 Győr, Feljegyzése azon ruházatoknak, melyek a győri Sz. Ursula (Szent Orsolya Rend) Apácanevelő Intézetében bevett Reviczky Mária és Johanna kis leánykák számára, három oldalon
14088.

1833 Győr, "Feljegyzése azon ruházatoknak, melyek a győri Sz. Ursula (Szent Orsolya Rend) Apácanevelő Intézetében bevett Reviczky Mária és Johanna kis leánykák számára", három oldalon

Kikiáltási ár:
1 200 Ft
1849. február 2. Welden császári királyi tábornagy által kiadott magyar nyelvű hadi jelentés, melyben Nagyszeben Bem általi ostromáról, Versecz elfoglalásáról ír, de elhallgatja a magyar csata-győzelmeket 22,5x37 cm
14089.

Kikiáltási ár:
28 000 Ft
75,68
82,35
14090.

Kikiáltási ár:
30 000 Ft
81,08
88,24
cca 1850 Ferdinand v. Bund: Böhmens Schweiz c. német nyelvű kézirata, a Böhmische Schweizként (České Švýcarsko) ismert területről. A kézirat érdekessége, hogy tudomásunk szerint nem jelent meg könyv formában. Tartalmaz több figyelemre méltó részletet, így pl. gróf Ferdinand Kinsky von Wichinitz und Tettau (1834-1904), a neves csehországi Kinsky arisztokrata család tagjának Böhmisch Kamnitz (Česká Kamenice) környéki birtokairól egy összeírás vagy egy vár ingóságainak, fegyvereinek összeírása. Kb. 200 kézzel írt oldal korabeli vászonkötésű mappában, a lapok lazán a mappában. További kb. 200 oldal külön lapokon, feltehetően korrektúrák, a hozzá tartozó levelezés, többe közt árajánlat 750 példány kiadására, valamint egy a szerző unokaöccsétől származó levél, amelyben említi a kéziratot valamint levélborítékok egy Heinrich v. Bund, feltehetően a szerző rokonának részére, Aradra és Debrecenbe. / Ferdinand v. Bund: Böhmens Schweiz manuscript in German, of the region known as Böhmische Schweiz (České Švýcarsko) from around 1850. Ca. 200 + 200 hand written pages. Very interesting details like famous aristocrat Ferdinand Kinsky von Wichinitz und Tettaus (1834-1904) dominion in Böhmisch Kamnitz (Česká Kamenice). To our information it has not been released as a book.
14091.

cca 1850 Ferdinand v. Bund: Böhmens Schweiz c. német nyelvű kézirata, a Böhmische Schweizként (České Švýcarsko) ismert területről. A kézirat érdekessége, hogy tudomásunk szerint nem jelent meg könyv formában. Tartalmaz több figyelemre méltó részletet, így pl. gróf Ferdinand Kinsky von Wichinitz und Tettau (1834-1904), a neves csehországi Kinsky arisztokrata család tagjának Böhmisch Kamnitz (Česká Kamenice) környéki birtokairól egy összeírás vagy egy vár ingóságainak, fegyvereinek összeírása. Kb. 200 kézzel írt oldal korabeli vászonkötésű mappában, a lapok lazán a mappában. További kb. 200 oldal külön lapokon, feltehetően korrektúrák, a hozzá tartozó levelezés, többe közt árajánlat 750 példány kiadására, valamint egy a szerző unokaöccsétől származó levél, amelyben említi a kéziratot valamint levélborítékok egy Heinrich v. Bund, feltehetően a szerző rokonának részére, Aradra és Debrecenbe. / Ferdinand v. Bund: "Böhmens Schweiz" manuscript in German, of the region known as Böhmische Schweiz (České Švýcarsko) from around 1850. Ca. 200 + 200 hand written pages. Very interesting details like famous aristocrat Ferdinand Kinsky von Wichinitz und Tettau's (1834-1904) dominion in Böhmisch Kamnitz (Česká Kamenice). To our information it has not been released as a book.

Kikiáltási ár:
40 000 Ft
108,11
117,65
cca 1860 Wenczel Gusztáv (1812-1891.) bölcseleti és jogi doktor, egyetemi tanár családjából származó 3 db több oldalas kézirat, levelek,
14092.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
10
1864 Bath, Gosztonyi Beatrix (1838-1890), a Hölgyvilág levelezőjének levele
14093.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
1868 jegyzői irat, az orvosok, stb. juttatásáról
14094.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
1881 Földvár, Wéber Róza szabászattanítónő levele Potsa József (1836-1903), Háromszék vármegye főispánja részére, a sepsiszentgyörgyi ipariskola által meghirdetett szabászattanítói állásra való jelentkezés tárgyában. Hátoldalán a választmányi ülés válaszával, Potsa József saját kezű aláírásával, szakadással.
14095.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
14096.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
1898 Telepy Károly (1828 - 1906) tájképfestő, az Országos Magyar Képzőművészeti Társulat műtárnokának saját-kézzel írt levele Kézdi-Kovács László (1864-1942) festőművész, műkritikus részére Holdkelte c. munkájának megvételéről
14097.

Kikiáltási ár:
18 000 Ft
48,65
52,94
cca 1900 Heyer Artur (1872 - 1931) festőművész autográf levele Kézdi Kovács László festőművésznek 2 beírt oldal
14098.

Kikiáltási ár:
3 400 Ft
9,19
10,00

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft