Militária

Tételek száma: 160

1930 Bp., az Országos Vitézi Szék, mint a háborús emlékérem irodája által kiállított, piros-fehér-zöld színű hadiérem szalagján viselendő, karddal és sisakkal díszített Háborús emlékérem adományozó, ill. viselésére jogosító igazolvány, Kertész József őrvezető részére. Az Országos Vitézi Szék bélyegzőjével, kisebb lapszéli sérüléssel.
14110.

1930 Bp., az Országos Vitézi Szék, mint a háborús emlékérem irodája által kiállított, piros-fehér-zöld színű hadiérem szalagján viselendő, karddal és sisakkal díszített "Háborús emlékérem" adományozó, ill. viselésére jogosító igazolvány, Kertész József őrvezető részére. Az Országos Vitézi Szék bélyegzőjével, kisebb lapszéli sérüléssel.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
cca 1930 Bp., a M. kir. 1. honv. gyalogezred által kiállított, II. Osztályú Ezüst Vitézségi Érem viselésére jogosító igazolvány Kertész József őrvezető részére, századparancsnoki aláírással, pecséttel
14111.

cca 1930 Bp., a M. kir. 1. honv. gyalogezred által kiállított, "II. Osztályú Ezüst Vitézségi Érem" viselésére jogosító igazolvány Kertész József őrvezető részére, századparancsnoki aláírással, pecséttel

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
1917 Károly-csapatkereszt viselésére jogosító igazolvány, Kovács József népfelkelő, a m. kir. 19/VIII. népf. gyalogzászlóalj tagja részére, Szegfy István huszárőrnagy, zászlóaljparancsnok aláírásával, hátoldalán pecséttel. Jó állapotban.
14112.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
18
cca 1900 Pacor Vilmos (1841-?) altábornagy több kitüntetéssel dekorált mellképe, keményhátú vintage fotó Fink Sándor pozsonyi műterméből, hátoldalt feliratozva (autográf aláírással?), 10,5×6,5 cm. Pacor Vilmos a cs. és kir. 25. gyalogezred, majd a m. kir. 79. gyalog dandár, 1898-tól a szegedi II. honvéd kerület parancsnoka volt. Több harcászati és taktikai írás szerzője.
14113.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
1944 Magyar katonák kiépített lövészállásban, 8 mm-es Schwarzlose 1907/31 M típusú géppuskával, II. világháborús fotólap, hátoldalán feliratozott, 14x8,5 cm
14114.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
cca 1914-1918 I. világháborús hadiüzem, magyar katonák és munkások ágyúkkal, fotólap, kisebb törésnyomokkal, 13,5x8,5 cm
14115.

Kikiáltási ár:
5 500 Ft
14,86
16,18
cca 1914-1918 Gömöry komendáns hdgy., rohamsisakot, nyakában gázmaszkot viselő magyar tiszt bunker bejárata előtt Mandrielle-nél (Olaszországban), feliratozott I. világháborús fotólap, 14x9 cm / K.u.K. officer (lieutenant) in front of a bunker entrance at Mandrielle (Italy), WWI photo
14116.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
43
cca 1914-1918 Magyar katonák lezuhant repülőgéppel, I. világháborús fotólap, 14x8,5 cm
14117.

Kikiáltási ár:
3 200 Ft
8,65
9,41
31
cca 1915-1920 Antantszíjat, lövész zsinórt viselő katonatiszt portréja, fotó, Zelesny Károly udvari fényképész pécsi műterméből, hátoldalán pecséttel jelzett, 13,5x8,5 cm
14118.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft
1913.VIII.31. Nagyvárad, egyenruhás csendőr műtermi portréja, fotó, hátoldalán feliratozott, ajándékozási sorokkal, saroktöréssel, 14,5x9 cm
14119.

Kikiáltási ár:
3 200 Ft
8,65
9,41
II. világháborús hidász katonák, 6 db fotónegatív, 6×6 cm
14120.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft
I. Világháborús Aranyat vasért! acél gyűrű, rozsdás, Pro patria 1914 felirattal.
14121.

I. Világháborús "Aranyat vasért!" acél gyűrű, rozsdás, "Pro patria 1914" felirattal.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft