Könyvek: Vallás

Tételek száma: 41

[Wilhelmus á Brakel (1635-1711)]: Logiké latreia, dat is Redelyke Godtsdienst, In welke de Goddelyke Waerheden des Genaden-Verbondts worden verklaert, tegen partyen beschermt, en tot de practyke aangedrongen. Als mede Openberinge van Johannes door Wilhelmus á Brakel,... Eerste Deel. Rotterdam, 1739., Hendrik van den Aak, 20+1134+22 p.+ 1 (Wilhelmus á Brakel rézmetszetű portréja, kihajtható, 20x13 cm) t. Holland nyelven. Korabeli aranyozott félbőr-kötés, a borítón kopásnyomokkal, a szennylapok hiányoznak, az elülső tábla belsején, és a címlap hátoldalán jegyzetekkel, az utolsó lap szakadt, hiányos, 3 javított lappal, foltos lapokkal. Csak I. kötet.
17230.

Kikiáltási ár:
15 000 Ft
40,54
44,12
Renan, [Ernest] Ernő: A kereszténység eredetének története. I-VII. köt. [Teljes!] (1. Jézus élete. 2. Az apostolok. 3. Szent Pál. 4. Az antikrisztus. 5. Az Evangeliumok és a második keresztény nemzedék. 6. A keresztény egyház. 7. Marcus-Aurelius és az antik világ vége.) Ford.: Salgó Ernő. Bp., [1928], Dick Manó (Budapesti Hirlap-ny.), LXXXI+382 p., XLVII+259+(1) p., LVI+382 p., XXXVIII+389+(2) p., XXVII+384 p., IX+394 p., VIII+459+(1) p. Kiadói aranyozott egészvászon sorozatkötésben, néhány kötet kissé kopott, egy foltos borítóval, egyébként jó állapotban, tulajdonosi névbélyegzővel.
17231.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
29
17233.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
13
Makula-nélkül-való tükör, melly az üdvözítő Jézus Krisztusnak és szent szülőjének életét, keserves kínszenvedését és halálát adja elő. Buda, 1840, Magyar Királyi Egyetem, 2+549+8 p. Hetedik kiadás. Borító nélküli példány, foltos lapokkal, az első 6 lap szélei szakadozottak, sérültek és az egyiken javítás.
17234.

Makula-nélkül-való tükör, melly az üdvözítő Jézus Krisztusnak és szent szülőjének életét, keserves kínszenvedését és halálát adja elő. Buda, 1840, Magyar Királyi Egyetem', 2+549+8 p. Hetedik kiadás. Borító nélküli példány, foltos lapokkal, az első 6 lap szélei szakadozottak, sérültek és az egyiken javítás.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft
Emlékkönyv Dr. Seregély István egri érsek aranymiséje alkalmából. Szerk.: Löffler Erzsébet és Seregély György. Eger, 2005, Egri Főegyházmegye. Kiadói aranyozott műbőr-kötés, jó állapotban.
17235.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Harsányi Lajos: A szent asszony. Magyarországi Szent Erzsébet életregénye. Dr. Vass József népjóléti miniszter bevezető soraival. Bp., 1928, Pallas, 238 p.+10 t. (4 színes, 6 fekete-fehér, 1 kétoldalas.) Szövegközti képekkel. Kiadói dúsan aranyozott, vaknyomásos egészvászon-kötésben, a borítón kopásnyomokkal.
17236.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft
7,57
8,24
Keresztyén imakönyv magános isteni tiszteletre. Szerztette s kiadja: Németh Ferenc, munkatárs Németh János. Pest, 1860, Lauffer és Stolp, 1 t. +372 p. Korabeli kopott félvászon-kötésben, sérült gerinccel.
17237.

Keresztyén imakönyv magános isteni tiszteletre. Szerztette 's kiadja: Németh Ferenc, munkatárs Németh János. Pest, 1860, Lauffer és Stolp, 1 t. +372 p. Korabeli kopott félvászon-kötésben, sérült gerinccel.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft
17238.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Vincze Ambró: Ker. kath. egyháztörténelem. Kitünőbb kézikönyvek nyom a középtanodai ifjuság használatára. Eger, 1875., Érseki-Lyceum, 132 p.  Hozzákötve:  Vaszary Kolos: Történelem rövid előadásban alsóbb osztályok számára. I-II. rész. Bp., 1877., Lampel R., 2+120;2+104 p. Átkötött félvászon-kötés, kopott borítóval, sérült gerinccel, ceruzás aláhúzásokkal, foltos lapokkal, kissé laza fűzéssel.
17239.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft
17240.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
17241.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft
17242.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft
7,57
8,24

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft