Könyvek: Természettudomány, medicina

Tételek száma: 35

Mezőgazdasági Lexikon I-II. kötet. Szerk.: Bezerédj Adorján, Szilassy Zoltán. Bp.,1911, Grill Károly, CXXIII+526+1; 527-1286+1 p. Második, teljesen átdolgozott és bővített kiadás. Kiadói szecessziós aranyozott gerincű félvászon-kötés, a borítón egészen kopásnyomokkal, az I. kötet gerincén kis sérüléssel.
17130.

Kikiáltási ár:
12 000 Ft
32,43
35,29
Elisée Reclus: A Föld. A földgömb életjelenségeinek leírása. 25 műlappal és 253 ábrával. Budapest 1879. K.M. Természettudományi Társulat. Korabeli aranyozott félbőr kötésben, kis kopással.
17131.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Nemes Csaba: Orvostörténelem. Az egyetemes és a magyarországi medicina kultúrtörténeti vonatkozásaival. Magyar Tudománytörténeti Szemle Könyvtára orvostörténeti sorozata. Debrecen, 2008, Debreceni Egyetem Orvos- és Egészségtudományi Centrum. Szövegközi és egészoldalas képekkel illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötés, jó állapotban. A szerző által DEDIKÁLT példány!
17132.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Vegyes görög nyelvi témájú tétel, 4 db:   Lévay István-Vida Aladár: Magyar-görög szótár. Főgymnasiumok használatára. Készítették: - - és - -. Bp., 1877, Lampel Róbert, IV+290 p. Átkötött félvászon-kötés, kopott borítóval, foltos lapokkal, névbejegyzéssel, néhány ceruzás bejegyzéssel.;   Vida Aladár-Lévay István: Görög-magyar szótár etymologiai csoportok szerint rendezve. Készítették - - és - - . Bp., 1879., Lampel Róbert, V+242 p. Átkötött félvászon-kötés, kopott borítóval, kissé sérült kötéssel.;   Köpesdi Sándor: A görög irodalom története. A gymnasium felsőbb osztályainak használatára. Pest, 1873, Heckenast Gusztáv, 145+3 p. Átkötött félvászon-kötés, kopott borítóval, kissé foltos lapokkal.;   Maywald József: Görög nyelvtan. Rövid, áttekinthető előadásban. Függelékül az ión szójárás vázlata. Gymnázium használatra. Bp., 1911, Kókai Lajos, 4+204 p. Hatodik kiadás. Átkötött félvászon-kötés, kopott borítóval, kijáró lapokkal, laza fűzéssel, rossz állapotban.
17133.

Kikiáltási ár:
3 800 Ft
10,27
11,18
Fodor Ferenc-Tófalvi Zoltán:Gondviselő szem. Az egyik szerző, Fodor Ferenc (1926-2000) által Péterffy Árpád (1938-2022) szívsebész, a Debreceni Egyetem professor emeritusa részére DEDIKÁLT példány. Szemészeti emlékek a Tékában. Marosvásárhely, 1997., F&F-ny. Kiadói papírkötés.
17134.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Kardos László: Barlangkutatás. Bp., 1989, Pannonia Alapítvány. Második kiadás. Fekete-fehér ábrákkal illusztrálva. Kiadói papírkötés.
17135.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Wertheimer Ernő: A modern kozmetika receptkönyve és gyógyszertana. Bp., 1935, Neuwald Illés-ny. Kiadói papírkötés, foltos, a borító kissé elvált a könyvtesttől.
17136.

Kikiáltási ár:
3 400 Ft
9,19
10,00
Spergely Béla: Gyakorlati gyógyszerészet. Két részben. I. rész: A gyógyszerészi munkálatok és eszközök elméleti ismertetése. (A gyógyszerészi gyakorlatra alkalmazott fizika alapvonalai.) A gyógyszerészet tankönyve kezdők részére. Elméleti és gyakorlati útmutató a gyógyszerészet alapismereteinek elsajátításához. III. könyv 1. része. Bp., 1927,Athenaeum, VIII+152 p. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés.
17137.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
Ábrázoló mértan. 1-ső szakosztály. Szerkesztette: Gaal József. Bp., 1882., Rajztanár-Képezdei Társaskör, 323 p. Átkötött félvászon-kötés, névbejegyzéssel és névbélyegzőkkel, stencilezéssel sokszorosított tankönyv.
17138.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
17139.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
1929 r. Cholnoky Jenő (szerk.): Földrajzi és statisztikai atlasz. 78 fő és 155 melléktérkép, világstatisztika. Szerk.: - -. Bp., 1929, Győző Andor. Második, javított kiadás. Újrakötött egészvászon-kötésben, jó állapotban
17140.

Kikiáltási ár:
2 200 Ft
5,95
6,47
Lenhossék József: Polymikroskop 3 táblával. Bp., é.n. MTA. 21p + 3 t litográfia. Kiadói papírkötésben, szakadásokkal, felvágatlan példány, zsírpapír védőborítóval.
17141.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft