Könyvek: Judaika

Tételek száma: 17

Brandeis Illustrirter izr. Volkskalender für das Jahr der Welt 5645. [Brandeis illusztrált izraelita népnaptára a világ 5645. esztendejéreg.] Herausgegeben und redigirt von Jakob B. Brandeis. Vierter Jahrgang. Prag, 1884, Jakob B. Brandeis, 1 t. +132+102+2+31+9 p.+1 (kihajtható tábla) t. Benne a Tiszaeszlári perről szóló írással (Brandeis: Die hervorragendsten Organde Der Rechtspflege im Tisza-Eszlarer-Processe.), valamint hozzátartozó képtáblával, rajta a résztvevők arcképeivel, közte Eötvös Károly. Német és héber nyelven. Kiadói aranyozott egészbőr-kötés, aranyozott lapélekkel, egészen kis kopásnyomokkal, jó állapotban.
17213.

Brandeis Illustrirter izr. Volkskalender für das Jahr der Welt 5645. [Brandeis illusztrált izraelita népnaptára a világ 5645. esztendejéreg.] Herausgegeben und redigirt von Jakob B. Brandeis. Vierter Jahrgang. Prag, 1884, Jakob B. Brandeis, 1 t. +132+102+2+31+9 p.+1 (kihajtható tábla) t. Benne a Tiszaeszlári perről szóló írással (Brandeis: Die hervorragendsten Organde Der Rechtspflege im Tisza-Eszlarer-Processe.), valamint hozzátartozó képtáblával, rajta a "résztvevők" arcképeivel, közte Eötvös Károly. Német és héber nyelven. Kiadói aranyozott egészbőr-kötés, aranyozott lapélekkel, egészen kis kopásnyomokkal, jó állapotban.

Kikiáltási ár:
3 800 Ft
10,27
11,18
A zsidó Budapest. Emlékek, szertartások, történelem. Szerk.: Komoróczy Géza. 1-2. köt. Bp., 1995, MTA Judaisztikai Kutatócsoport. Kiadói papírkötésben,
17214.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
17215.

Kikiáltási ár:
3 800 Ft
10,27
11,18
Dr. Fisch Henrik: Keresztény egyházfők felsőházi beszédei a zsidókérdésben. (1938-ban az I. és 1939-ben a II. zsidótörvény kapcsán). Szerk. és kiadta: - - . Bp., 1947, szerzői kiadás, 63+(1) p. Kiadói papírkötés.
17216.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
27
Ganz Ábrahámné Kóser szakácskönyve. Bp., 2006, Gabbiano Print Bt. Kiadói kartonált papírkötés. Megjelent 300 példányban. Számozatlan példány.
17217.

Kikiáltási ár:
4 800 Ft
12,97
14,12
Mózes öt könyve és a Haftárák 5 kötetben. szerk dr. Hertz J. H. Bp., 1984. Kiadói egészvászon kötésben
17218.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
1942 Ararát, Magyar Zsidó Évkönyv, szerk.: Komlós Aladár, sorszámozott 1064. Kiadói, kissé sérült kartonált papírkötésben
17219.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft
Ryner Mád Ferenc: Zsidó anti-szemitizmus. Pszichológiai tanulmány. Bp., én. Periszkóp 40p. Reprint kiadás!
17220.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
Konrád György: Zsidókról. Bp., 2010. Kiadói kartonálásban, papír védőborítóval
17221.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft
Mákzór. Imádságos könyv az év minden napjára. Hatodik kötet: Szukoth ünnepre. Utolsó két nap. Ford.: Schön József. Bp., 1922, Schlesinger Jos. Héber és magyar nyelven. Korabeli egészbőr-kötésben, aranyozott lapélekkel, kopott, kissé sérült borítóval, kb. 20 lap kijár.
17222.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
Csillag Máté: Zsidó anekdoták kincsesháza. Bp., 1925, Nova (Krakauer Lajos-ny.), 222 p. A borító Singhoffer Géza munkája. Kiadói papírkötés, hiányos gerinccel, sérült, ragasztott.
17223.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft
17224.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft