Könyvek: Egyéb ritkaságok

Tételek száma: 325

Tamási Áron összes novellái. A szerző, Tamási Áron (1897-1966) által aláírt példány. Bp., 1942., Révai. Kiadói illusztrált egészvászon-kötés, jó állapotban.
17319.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
28
Fekete István: Hajnal Badányban. Bp., 1942, Singer és Wolfner, 328 p. Első kiadás. Kiadói félvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, a papír védőborító alsó sarkán kis hiánnyal, a hátsó részén javítással, de ezeket leszámítva jó állapotban.
17320.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
19
Emlény. Karácsoni, új esztendei és névnapi ajándék. 1837. Pest, 1837., Heckenast, 2+298+2 p.+4 (acélmetszetek.) t. Kopott egészvászon-kötésben, a címkép hiányzik.
17321.

Kikiáltási ár:
12 000 Ft
32,43
35,29
Dugonics András: Ulissesnek, ama híres, és nevezetes görög királynak csudálatos történetei, mellyeket A magyar versekben gyönyörködőknek, s-egygyütt a tiszteletes Régiségben történt dolgokat örömest olvasóknak kedvekért már ennek-elötte magyar versekbe foglalt, s most újonnan megjobbitván ki-bocsátott - -. Pest, 1870, Royer Ferenc, 16+224 p. Első kiadás. Későbbi félbőr-kötés, kopott borítóval, a hátsó kötéstáblán sérülés nyomokkal, az elülső szennylap foltos, a hátsó szennylapon kis lyuk.   Homérosz munkájának első magyar fordítása, a szerző által szabadon átdolgozva. A Dugonics mellképét ábrázoló, az általában hiányzó, rézmetszetű tábla hiányzik. Ritka!
17322.

Dugonics András: Ulissesnek, ama' híres, és nevezetes görög királynak csudálatos történetei, mellyeket A' magyar versekben gyönyörködőknek, 's-egygyütt a' tiszteletes Régiségben történt dolgokat örömest olvasóknak kedvekért már ennek-elötte magyar versekbe foglalt, 's most újonnan megjobbitván ki-bocsátott - -. Pest, 1870, Royer Ferenc, 16+224 p. Első kiadás. Későbbi félbőr-kötés, kopott borítóval, a hátsó kötéstáblán sérülés nyomokkal, az elülső szennylap foltos, a hátsó szennylapon kis lyuk. Homérosz munkájának első magyar fordítása, a szerző által szabadon átdolgozva. A Dugonics mellképét ábrázoló, az általában hiányzó, rézmetszetű tábla hiányzik. Ritka!

Kikiáltási ár:
24 000 Ft
64,86
70,59
17323.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Szabó Magda: A Danaida. A szerző, Szabó Magda (1917-2007) író, költő műfordító által DEDIKÁLT példány. Bp.,1964,Szépirodalmi. Első kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, a címlap és előzéklap foltos.
17324.

Kikiáltási ár:
3 800 Ft
10,27
11,18
19
Salamon Béla: Hej színművész!... A szerző, Salamon Béla (1885-1965) által DEDIKÁLT példány. Bp., 1939, Szerzői kiadás. Első kiadás! Kiadói illusztrált egészvászon-kötésben, kissé foltos borítóval, kissé sérült kötéssel.
17325.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft
Szalai László: Státusférfiak és szónokok könyve. Pest, 1847., Heckenast Gusztáv, 6+484+1 p. Kiadói papírkötés, sérült, a hátsó tábla kivételével hiányzó borítóval, foltos lapokkal.   Jamniczky Lajos (?-1895). műépítész, könyvgyűjtő névbélyegzőivel.
17326.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
17327.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
17328.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Harrer Ferenc: Egy magyar polgár élete. I. köt. Bp., 1968., Gondolat. Unicus! Kiadói egészvászon-kötés. Megjelent 2100 példányban.
17329.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
17330.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft