Kovács Attila: Dobronaki életképek a 20. század első feléből. Lendva/Landava, 2011, Magyar Nemzetiségi Művelődési Intézet/ Zavod za kulturo madzarske narodnosti. Gazdag képanyaggal illusztrált. Magyar és szlovák nyelven. Kiadói kartonált
papírkötés
Erdélyi könyvek tételben. 10 mű 13 kötetben: Szabó K. Sándor: Bevonulás Erdélybe 1940, Kövi Pál: Erdélyi lakoma, Moricz Zsigmond Erdély trilógia, Dsida Jenő: Versek, Hankó Vilmos: Székelyföld (reprint), Marczali Henrik: Erdély története (reprint), Tarnócz Márton: Erdély művelődése és története. Ódon Erdély 1-2, Szakolczay Lajos: Erdélyi ősz, Borsi Kálmán: A temesvári levente per,
[Waddell, Laurence Austine (1854-1938)]: A rejtelmes Lhassza és az 1903-1904. évi angol katonai expedíció története. Átdolgozta Dr. Schwalm Amadé. Lóczy Lajos előszavával. Magyar Földrajzi Társaság könyvtára. Bp.,1910,Lampel R. (Wodianer F. és Fiai), 1 (címkép, színes) t.+VI+2+287+1 p.+42 (fekete-fehér képtáblák) t.+ 2 (kétoldalas térképek) t. + 1 (kihajtható térkép-melléklet) t. Gazdag szövegközti képanyaggal illusztrált. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, a borítón kopásnyomokkal.
[Hedin, Sven (1865-1952)] Sven Hedin: Ázsia szívében I-II. kötet. Tízezer kilométernyi úttalan utazás. Fordította: Dr. Thirring Gusztáv. Képekkel és térképekkel. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,1906, Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt., 1 (címkép) t.+8+214+2 p.+16 t. + 1 (kihajtható, színes térkép: Belső-Ázsia térképe, rajzolta: Reithofer Károly, 1: 4,000,000, Bp., Franklin, szakadt, 46x60 cm.); 4+270+2 p. +16 t. Gazdag egészoldalas és szövegközti fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, márványozott lapélekkel, a borítón kopásnyomokkal, a II. kötetben az elülső szennylap kijár, 1 tábla kijár.
[Pfizenmayer, Eugen Wilhelm (1869-1941)] E. W. Pfizenmayer: Kelet-Szibíria ősvilága és ősnépei. Tudományos utazás a mammut-tetemek és az erdőlakó népek tanulmányozása végett. Átdolgozta és Szibéria általános leírásával kiegészítette: Cholnoky Béla. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., [1931], Lampel R. (Wodianer F. és Fiai), 206 p. + 22 (fekete-fehér képtáblák) t. +1 (térkép) t. Fekete-fehér fotókkal és egy térképpel illusztrált. Kiadói gazdagon aranyozott, festett egészvászon sorozatkötésben, a borítón kopásnyomokkal, 1 képtábla hiánnyal.
Stein Aurél (1862-1943): Ősi ösvényeken Ázsiában I-II. köt. Három kutató utam Ázsia szívében és Kína északnyugati tájain. Ford.: Halász Gyula. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,[1936], Franklin, 1 (címkép)+XV+136;137-247 p + 52 (fekete-fehér képtáblák) t. +1 (kihajtható térkép) t. Fekete-fehér képtáblákkal, közte kihajtható képtáblákkal, és egy kihajtható térképpel illusztrált. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, a borítón kopásnyomokkal.