Metszetek

Tételek száma: 55

cca 1860 Alaprajz, javító fogház (a magány rendszer elvei szerint) Litográfia. Kis beszakadásokkal. 43x35 cm
10901.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Ludwig Rohbock (1820-1883)-G. Heisinger (?-?): Szent-Benedeki templom, Kirche zu St. Benedek. Garamszentbenedek (Hronský Beňadik, Sankt Benedikt.) Acélmetszet jelzett a nyomaton, 10x15 cm/
10902.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
9 db régi acélmetszetű szentkép, XIX. sz. második fele, 13x8 cm körüli méretben
10903.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
cca 1820-50 Reformkori utcarészlet emberekkel, kocsikkal, beazonosítandó helyszínen. Litográfia, papír, jelzés nélkül, körbevágva, 24x41,5 cm
10904.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
Jean-François de Troy (1679-1752) után, Jacques-Firmin Beauvarlet (1731-1797) metszése: Eszter és Ahasvérus (Repas donné par Esther a Assuérus). Rézmetszet, papír. Jelzett a metszeten. Hátoldalán Szépművészeti Múzeum 694/79 sz. bírálati címkéjével. Lapszéli javított sérülésekkel, lap alja foltos. Üvegezett fakeretben. 48×60 cm
10905.

Kikiáltási ár:
9 000 Ft
24,32
26,47
Jean-François de Troy (1679-1752) után, Jacques-Firmin Beauvarlet (1731-1797) metszése: Hámánt elfogják Ahasvérus parancsára (Aman arrete par ordre DAssuérus). Rézmetszet, papír. Jelzett a metszeten. Hátoldalán Szépművészeti Múzeum ?/79 sz., erősen töredékes bírálati címkéjével. Lapszéli javított sérülésekkel, lap széle kissé foltos. Üvegezett fakeretben. 48×60 cm
10906.

Jean-François de Troy (1679-1752) után, Jacques-Firmin Beauvarlet (1731-1797) metszése: Hámánt elfogják Ahasvérus parancsára (Aman arrete par ordre D'Assuérus). Rézmetszet, papír. Jelzett a metszeten. Hátoldalán Szépművészeti Múzeum ?/79 sz., erősen töredékes bírálati címkéjével. Lapszéli javított sérülésekkel, lap széle kissé foltos. Üvegezett fakeretben. 48×60 cm

Kikiáltási ár:
9 000 Ft
24,32
26,47
Charles André van Loo (Carle van Loo, 1705-1765), Carlo Antonio Porporati (1741-1816) metszése: Hermine et le berger. Akvarellel színezett rézmetszet. Kissé foltos. Dekoratív, sarkaiban fém veretekkel díszített, kissé sérült, üvegezett fakeretben, 53×38 cm
10907.

Kikiáltási ár:
14 000 Ft
37,84
41,18
Andreas Geiger (1765-1856) metszése, Johann Christian Schoeller (1782-1851) után: Szerelmesek (Die Unglücksfälle eines glücklichen Liebhabers) A bécsi Theaterzeitungból, Wiener Scene No. 16. Színezett rézmetszet, papír, jelzett a metszeten. Biedermeier humoros kép. Dekoratív, üvegezett fakeretben. 25x17 cm
10908.

Kikiáltási ár:
3 200 Ft
8,65
9,41
30
Antik egyházi témájú metszet (Licut modo geniti infantes rationabile...). Rézmetszet, papír, jelzett a metszeten. Üvegezett fakeretben, 18x13 cm
10909.

Kikiáltási ár:
2 600 Ft
7,03
7,65
Winstanley, Henry (1644-1703): The prospect of the south side of the great court (Winstanlex háza Littleburyben, Essex). Rézmetszet, papír, jelzett a metszeten. Sérült. 25,5x47 cm
10910.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
20
Szamossy Elek (1826-1888) rajza után: Az első magyar független felelős ministerium. Litográfia, papír, jelzett a litográfián. Ny. Walzel A. Pesten. Sérült. Dekoratív, üvegezett, levélformájú fém applikációkkal díszített, kissé sérült fakeretben. 36x26,5 cm.
10911.

Kikiáltási ár:
9 000 Ft
24,32
26,47
Pihenő a hegyek között, színezett litográfia, papír, XIX. sz közepe-vége, körbevágva, kartonra kasírozva. Dekoratív, üvegezett fakeretben. 25x20 cm
10912.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft