Vegyes XIX. századi iratok (hivatalos levelek, nyugták, szerződések, bírósági iratok, leltár, stb.), kb. 50 db, nagyrészt magyar, néhány német nyelven, vegyes állapotban
cca 1800 Rákóczi György Ágotha János törökök elleni harc miatt adományozott nemesi oklevelének XVIII. sz végi, XIX. sz. eleji másolata, majd XX. sz. eleji fordítása
1863 Korosecz (Károlyfa, ma: Korovci, SL), Zigler Mihály községi elöljáró német nyelvű igazolása egy szombathelyi hirdetmény kézhezvételéről, a község szignettájával /
1863 Korovci, certificate issued by the village prefect about receiving an announcement from Szombathely, written in German
1881 Unger Frigyes Vilmos díszes selyem és szalag kereskedői igazolványa, Bp., Pesti Polgári Kereskedelmi Testület, viaszpecséttel, 50 kr okmánybélyeggel, jegyzői és elnöki és alelnöki aláírásokkal, hajtott, kis szakadással.