Antik fa szipka, Adler Fülöp és Fia Bp., XIX. sz. vége körül. Eredeti, bőr borítású, bársony bélésű tokjában, a tok belsején jelzett. Korának megfelelő, kopottas, foltos állapotban, h: 7 cm, tok: 8x6 cm