Könyvek: Történelem

Tételek száma: 144

Georgius Pray: Annales veteres Hunnorum, Avarum et Hungarorum. [Vindobonae, 1761., Typis Georgii Ludovici Schulzii], 2 sztl. lev.+388 l.+3 sztl. lev. + 1 (rézmetszetű kihajtható térkép) t. Első kiadás. Átkötött egészvászon-kötés, kopott, foltos borítóval, sérült gerinccel, az első két lap, közte a címlap hiányzik, az első 2 sztl. lev. kisebb mint a többi lap, az utánuk jövő lapok szélei foltosak, és a két alsó sarkán, kis szöveget nem érintő hiánnyal, foltos lapokkal. Ritka!
15624.

Kikiáltási ár:
20 000 Ft
54,05
58,82
A honfoglalás kor kutatásának legújabb eredményei. Tanulmányok Kovács László 70. születésnapjára. Szerk:: Révész László, Wolf Mária. Monográfiák a Szegedi Tudományegyetem Régészeti Tanszékéről Szeged, 2013., Szegedi Tudományegyetem Régészeti Tanszék. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés.
15625.

Kikiáltási ár:
20 000 Ft
54,05
58,82
Breviculum Praxis Imperialis Aulicae, ex Aurea Bulla, Recessu Imperii de anno 1654: Capitulatione Imperatoris Josephi, Concordatis Germaniae et Decretis Communibus collectum. Cum Privilegio Caesareo. Francofurti ad Moen, 1709., Apud Jo. Philipp. Andreae, 16+280+60 p. Latin nyelven. Korabeli kartonált papírkötésben, festett lapélekkel, kopott borítóval, a címlapon kis hiánnyal.
15626.

Kikiáltási ár:
12 000 Ft
32,43
35,29
Zinner Tibor: A kádár megtorlás rendszere. Arc és álarc sorozat. A szerző, Zinner Tibor (1948-) által Sümegi György (1947-) művészettörténésznek DEDIKÁLT példány. Bp., 2001., Hamvas Béla Kultúrakutató Intézet. Kiadói papírkötés, kiadói kissé szakadt papír védőborítóban.
15627.

Kikiáltási ár:
7 000 Ft
18,92
20,59
Erdélyi Magyar Szótörténeti Tár I-XII. kötet. Szerk.: Szabó Attila, Vámszer Márta. Bukarest-Budapest-Kolozsvár, 1976-1997, Kriterion-Akadémiai Kiadó-Erdélyi Múzeum-Egyesület. Kiadói egészvászon kötés, összességében jó állapotban.
15628.

Kikiáltási ár:
20 000 Ft
54,05
58,82
Farkas Albert (szerk.): Országgyűlési emlékkönyv 1866, 1867. Pest, 1847, Heckenast. Félvászon kötés, kopottas állapotban.
15629.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
15630.

Kikiáltási ár:
3 200 Ft
8,65
9,41
Altenburger Gyula: Magyar politika a háború után. Bp., 1916., Kókai Lajos. Átkötött félvászon-kötés.
15631.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
15632.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Herbet Lucián: Napoleon Lajos 1808-tól 1848-ig. Történeti korrajz. 1-10. köt. [Öt kötetbe kötve.] Ford.: Szabó Richárd és Dienes Lajos. Pest, 1864, Ráth Mór. Korabeli aranyozott gerincű félvászon-kötés, márványozott lapélekkel, a borítón kis kopásnyomokkal, kissé foltos lapokkal, a 7-8. kötetben foltos lapokkal.   Jamniczky Lajos (?-1895). műépítész, könyvgyűjtő névbélyegzőivel.
15633.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
13
Érszegi Géza (szerk.): Sigilla Regum - Reges Sigillorium - Királyportrék a Magyar Országos Levéltár pecsétgyűjteményéből. Bp., 2001. Magyar Képek, Kiadói kartonált papírkötés, papír védőborítóval
15634.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Horváth Mihály: Magyarország történelme. II-IV., VI. köt. (4 kötet.) Pest, 1871-1872., Heckenast Gusztáv. Második kiadás. Kiadói papírkötésekben, egy borítón kis hiánnyal, egy másikon szakadással és kis lyukkal, az egyik könyvtest szétvált, foltos lapokkal.
15635.

Kikiáltási ár:
3 800 Ft
10,27
11,18

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft