Grauer Miksa (1829 - 1895) cég reklámajándék cukortartója. Kehely formájú talpas, rózsaszín öntött üveg cukortartó, fedél nélkül. Oldalán szalagsávban apró festett virágok látszanak. Oldalán aranybetűs írott felirat olvasható: " Grauer Miksa csász. és kir. udvari szállító Kerepesi út 45." 1880-1895 között készült. Szejpere belső részén minimális lepattanás, kopásnyomokkal. m: 12 cm, d: 13 cm