Száz férfi és egy kislány, 1937. (One hundred men and a girl). Art deco moziplakát (filmplakát, rácsplakát. Deanna Durbin és mások szereplésével. Litográfia, papír. Nemes jelzéssel a litográfián (Nemes László?). Kuti és Csertyánszky nyomda, Bp. Universal Pictures. Széleinél kissé sérült, hajtásnyomokkal,. 95×31,5 cm. A Kuti és Csertyánszky nyomda mindössze három évig, 1935-től 1938-ig működött. Ritka! / Vintage Hungarian poster of the Hollywood movie ("One hundred men and a girl") starring Deanna Durbin, lithograph on paper, with smaller damages. 95×31,5 cm.
A láp virága, 1943. Moziplakát (filmplakát, rácsplakát). Fényes Alice (Aliz), Jávor Pál és mások szereplésével. Herczeg Ferenc regénye. Litográfia, papír. Muskovszky László (1902-?) grafikája, jelzett a litográfián. Kellner Márkus Nyomda. Erdélyi-Kárpát Film. Kováts Béla Filmreklám. Sérült, hiányos, foltos, hajtásnyomokkal 98×31,5 cm. / Vintage Hungarian poster of a movie, in damaged condition, lithograph on paper.
Nevadai hajtóvadászat. Moziplakát (filmplakát, rácsplakát), 1940. Franchot Tone szereplésével. Rendezte: Allan Dwan. MFI Film. Litográfia, papír. Muskovszky László (1902-?) grafikája, jelzett a litográfián. Kellner Márkus Nyomda, Bp. Sérült, hiányos, hajtásnyomokkal, foltos. 95×30,5 cm / Vintage Hungarian poster of the Hollywood movie "Trail of the Vigilantes, lithograph on paper, in damaged condition.
Börtsök László (?-?): Egészséges munka, egészséges munkás, egészséges nemzet. Tempera, karton. Jelzés nélkül. Propaganda plakát terv, irredenta Nagy-Magyarország térképpel, 1930-40 körül. Később a terv megvalósult és nyomtatásba került. Kissé sérült (sarkaiban és tetején középen apró lyukakkal, bal alsó sarkában kisebb szakadással). Kissé foltos. 64x47 cm. Gyűjtői ritkaság!
cca 1940 Munkaszolgálat, országépítés. Propaganda plakát terv. Tempera, karton. Jelzés nélkül, feltehetően Börtsök László (?-?) grafikus műve. 37,5x26 cm.
Egészséges munkamód, egészséges család.. Tempera, karton, jelzés nélkül, feltehetően Börtsök László (?-?) grafikus műve, 1930 körül. Plakátterv. 63x48 cm
Baleset ellen védekezz! Plakát terv, 1930-40 körül. Tempera, karton, jelzés nélkül, feltehetően Börtsök László (?-?) műve. Lap tetején apró sérülésekkel. 47x62,5 cm.
Baleset ellen védekezz! Naponta 120 Baleset. Tempera, karton, jelzés nélkül, feltehetően Börtsök László (?-?) grafikus műve. 1930-40 körül. Plakátterv. Hátoldalán "Baleset ellen védekezz alulra jöjjön". Lapszéli kisebb sérülésekkel. 62,5x47,5 cm
Baleset ellen védekezz! Ne fejszével, hanem horoggal rabold az ácsozatot. Tempera, karton, jelzés nélkül, feltehetően Börtsök László (?-?) grafikus műve. 1930-40 körül. Plakátterv. Sérült. 63x48 cm
Börtsök László (?-?): IV. Béla csoportkiállítás. Plakát terv. Tempera, ceruza, karton, jelzett. Lapszéli sérülésekkel, jobb felső sarkában hiányos. 67x48 cm.
Darabanth Kft. a weboldalán cookie-kat használ annak érdekében, hogy a weboldal a lehető legjobb felhasználói élményt nyújtsa. Amennyiben Ön folytatja a böngészést a weboldalunkon, azt úgy tekintjük, hogy nincs kifogása a tőlünk érkező cookie-k fogadása ellen.