Könyvek: Egyéb ritkaságok

Tételek száma: 298

Kertész Imre: A kudarc. Regény. A szerző, Kertész Imre (1929-2016) Nobel- és Kossuth-díjas magyar író által DEDIKÁLT! Bp., 1988., Szépirodalom. Első kiadás. Kiadói kopott kartonált papírkötés, kiadói kissé sérült papír védőborítóban, benne néhány sérült lappal.
17301.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
22
Móricz Zsigmond: Szatmári gyűjtés 1-2. köt. 1. köt.: Balladák, dalok és versek. 2. köt.: Lírai dalok és versek. (Folytatás.) Szerk és sajtó alá rendezte: Katona Imre. Magyar Népköltési gyűjtemény XVII-XVIII. köt. Szerk.: Voigt Vilmos. Bp., 1991., Magyar Néprajzi Társaság - MTA Néprajzi Kutatóintézete. Első kiadás. Kiadói papírkötések, a borítón kis kopásnyomokkal, volt könyvtári példány.
17302.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
Ian Fleming: James Bond műveinek 14 kötete: Casino Royale, Doctor No, From Russia with love, Goldfinger, Live and let die, The spy who loved me, You only live twice, Thrilling cities, The man with the golden gun, Octopussy, Diamonds are forever, Moonraker, For your eyes only, Thunderball. New York, 1963-1967, Signet Book. Angol nyelven. Kiadói papírkötés, festett lapélekkel. + O. F. Snelling: 007 James Bond: A report. New York, 1965, Signet Book. Angol nyelven. Kiadói papírkötés, festett lapélekkel.
17303.

Kikiáltási ár:
15 000 Ft
40,54
44,12
Hermann Melville: Moby Dick or The Whale. (Moby Dick vagy a bálna.) Boardman Robinson illusztrációival. Clifton Fadiman bevezetőjével. The 100 Greatest Books Ever Written. Collectors Edition. Norwalk, 1977, The Easton Press, XXII+615 p. Angol nyelven. Kiadói aranyozott bordázott gerincű egészbőr kötés, aranyozott lapélekkel, szép olvasatlan állapotban. / With An Intruduction by Clifton Fadiman and illustrations by Boardman Robinson, full leather binding, in english language, good condition.
17304.

Hermann Melville: Moby Dick or The Whale. (Moby Dick vagy a bálna.) Boardman Robinson illusztrációival. Clifton Fadiman bevezetőjével. The 100 Greatest Books Ever Written. Collector's Edition. Norwalk, 1977, The Easton Press, XXII+615 p. Angol nyelven. Kiadói aranyozott bordázott gerincű egészbőr kötés, aranyozott lapélekkel, szép olvasatlan állapotban. / With An Intruduction by Clifton Fadiman and illustrations by Boardman Robinson, full leather binding, in english language, good condition.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
10
The Early Stones. Legendary Photographs of a Band in the Making 1963-1973. Photographs by Michael Cooper. Foreword and Commentary by Keith Richards. Text by Terry Southern. Originated and Compiled by Perry Richardson. New York,1992,Hyperion. Angol nyelven. Rendkívül izgalmas, fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Kiadói félvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
17305.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
17306.

Kikiáltási ár:
20 000 Ft
54,05
58,82
Báró Eötvös József: A karthausi. I. köt. Bp., é.n., Révai, 282 p. Kiadói aranyozott egészbőr-kötésben, a borítón és a gerincen apró sérülések, kopásnyomok, tulajdonosi névbejegyzéssel és bélyegzővel, helyenként tollas aláhúzásokkal.
17307.

Kikiáltási ár:
7 000 Ft
18,92
20,59
Liska Dénes: A papa, a mama meg a többiek. Liska Dénes (1927-2012) író, dramaturg, a Szabó család atyja által Major Anna (1932-2021) dramaturg,a Szabó - család dramaturgja részére DEDIKÁLT példány. [Bp., 2005], Gabo. Kiadói papírkötés.
17308.

Liska Dénes: A papa, a mama meg a többiek. Liska Dénes (1927-2012) író, dramaturg, a Szabó család "atyja" által Major Anna (1932-2021) dramaturg,a Szabó - család dramaturgja részére DEDIKÁLT példány. [Bp., 2005], Gabo. Kiadói papírkötés.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
Tóth Béla: A spiritizmusról. Bp.,1903, Lampel R. (Wodianer F. és Fiai), 136 p. Átkötött félvászon-kötésben, sérült borítóval, néhány kissé foltos lappal, az eredeti elülső papírborító bekötve.
17309.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
N. Fekete Pálné sz. Szegedy-Maszék Leona: Monád. Bp. 1925. (Neuwald ny.) 15 l. Teozófiai mű. Fűzve
17310.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft
Edgar Wallace: A marokkói ember. Regény. Ford.: Balogh Barna. Kiadói papírkötés. Rendkívül ritka Edgar Wallace regény, igényesen fénymásolt példány. A regény folytatásokban jelent meg a Pesti Hírlapban (Pesti Hirlap, 1929. dec. 10-től (1930) febr. 3-ig (39 részben)), de egyéb magyar nyelvű kiadásnak nincs nyoma.
17311.

Kikiáltási ár:
4 200 Ft
11,35
12,35
23
Révész Béla: Ady Endre életéről, verseiről, jelleméről. A költő fényképfelvételeit Székely Aladár készítette. A külső címlapot és a fametszésű könyvdíszeket Kozma Lajos rajzolta. Gyoma, 1922, Kner Izidor, 3 sztl. lev. + 1 t. + 219 p. + 4 sztl. lev. + 9 t. Oldalszámozáson belül a költő leveleinek, kéziratainak reprodukcióival. Kiadói papírkötés, kissé sérült borítóval, az elülső borítón kis sarokhiánnyal. Készült famentes papíroson 3000, valinpapíroson félvászonkötésben 200, valódi merített papíroson félbőrkötésben 50 példányban.
17312.

Révész Béla: Ady Endre életéről, verseiről, jelleméről. A költő fényképfelvételeit Székely Aladár készítette. A külső címlapot és a fametszésű könyvdíszeket Kozma Lajos rajzolta. Gyoma, 1922, Kner Izidor, 3 sztl. lev. + 1 t. + 219 p. + 4 sztl. lev. + 9 t. Oldalszámozáson belül a költő leveleinek, kéziratainak reprodukcióival. Kiadói papírkötés, kissé sérült borítóval, az elülső borítón kis sarokhiánnyal. "Készült famentes papíroson 3000, valinpapíroson félvászonkötésben 200, valódi merített papíroson félbőrkötésben 50 példányban."

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
16

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft