Lugi Longo: Az olasz nép harca a felszabadulásért. Bp., 1953., Szikra. Kihajtható térkép-melléklettel. Kiadói félvászon-kötésben, a borítókon kis kopásnyomokkal, intézményi bélyegzővel.
Gömöri Endre: A nagy fordulat. Az Országos Béketanács Külpolitikai füzetei 44. sz. Bp., 1955, Országos Béketanács, 47 p. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói papírkötés.
A honegyesítők. Árpád nagyfejedelemtől a honvédő Horthy kormányzóig értékelő fejezetek. Szerk.: K. Horváth András Mátyás. Bp.,2010., Pro Libertate Alapítvány. Kiadói papírkötés. 104. számú sorszámozott példány! Kereskedelmi forgalomba nem került.
Fehér Ferenc - Heller Ágnes: Egy tiszta politikai forradalom. (1956) Megjelent a Magyar Füzetek (Párizs, 1981) alapján. Bp., 1989., Égtájak Között, 19 p. Szamizdat. Kiadói papírkötés.
1956-2006. Memorial Album. Edited by Michael Szarvasy, with István Lakatos. New York, 2007.,Committee for the Memorial of the 1956 Hungarian Revolution. Gazdag képanyaggal illusztrált. Angol nyelven. Kiadói papírkötés.
Rákócziak dicső kora. Vezető a Magyar Nemzeti Múzeum Rákóczi Múzeuma állandó történeti kiállításához. Sárospatak. Szerk.: Pinté János. Sárospatak, én., Magyar Nemzeti Múzeum Rákóczi Múzeuma. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötésben