Könyvek: Vallás

Tételek száma: 48

Ketskeméti Zsigmond: - - Polgárdi H.C. tartó Gyületkezet Prédikátorának LXXX. Prédikátziókból álló Katekhétikája; és különös alkalmatosságokra készített egynéhány Prédikátziói, mellyeket most közönséges haszonra kibotsátott. Pozsony, 1793, Wéber Simon Péter, XXIV+598 p. Korabeli viseltes félbőr-kötésben, sérült, kopott borítóval, kissé hiányos gerinccel, kissé ázott lapokkal.
17250.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
14
Bálint Sándor: Sacra Hungaria. Tanulmányok a magyar vallásos népélet köréből [Bp., 1944.] Veritas (,,Wiko Kő- és Könyvnyomdai Műintézet, Kassa). 210+(2) p., 5 t. (fényképek). Első kiadás! Fűzve, félvászon kötésben, kiadói, illusztrált, kissé sérült papírborítóban.
17251.

Bálint Sándor: Sacra Hungaria. Tanulmányok a magyar vallásos népélet köréből [Bp., 1944.] Veritas (,,Wiko" Kő- és Könyvnyomdai Műintézet, Kassa). 210+(2) p., 5 t. (fényképek). Első kiadás! Fűzve, félvászon kötésben, kiadói, illusztrált, kissé sérült papírborítóban.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Szent István tisztelete. Szerk.: Dr. Török József. Bp., 1988, Szent István Társulat. Molnár C. Pál metszeteivel illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötés. Seregély István (1931-2018) egri érsek autográf dedikációjával, bélyegzőjével.
17252.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Kálmán Károly: Dávid király zsoltárkönyve. Bp., 1909, Szent István Társulat. Kiadói félvászon kötés, színezett lapszélek, kissé kopottas állapotban.
17253.

Kikiáltási ár:
4 200 Ft
11,35
12,35
17254.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
10 db jezsuita szerzetesrenddel kapcsolatos könyv: Loyolai Szent Ignác: Levelek; Lelkigyakorlatok; David L. Fleming: Lelkigyakorlatok Szent Ignáccal; Vallomások Teilhard-ról; Szabó Ferenc: Az ember és világa; Henri de Lubac az Egyházról; Szavak forrása csend; Endrődy László: Életet Krisztusért. Kaszap István élete; Dr. Morel Gyula: Szociológia; A nagyszombati Jezsuita Kollégium és az Egyetemi Nyomda leltára 1773. Papírkötésben, vegyes állapotban.
17255.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
17256.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Radlinszky Endre: Mennyei hangok. Oktató, szertartásos, életrajzi és énekes imakönyv. Keresztény katholikus hívek használatára. Pest, 1859, Boldini Róbert-ny., XLVI+(2)+896 p. + 6 t. (fametszetű illusztrációk). Korabeli csont rátétes egészbőr-kötésben, kissé viseltes állapotban, sérült, kopott borítóval, kissé foltos, helyenként kissé sérült lapokkal, ceruzás bejegyzésekkel, a címkép kijár.
17257.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
13
Prohászka Ottokár: Föld és ég I-II. köt. Kutatások a geológia és theológia érintkező pontjai körül. I-II. köt. Prohászka Ottokár összegyűjtött munkái III-IV. köt. Bp.,[1927],Szent István-Társulat. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé kopott, kissé foltos borítóval.
17258.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft
Vegyes hitvita tétel, 3 db:   Fabiny Tibor-Hafenscher Károly: Négyszázotven éves az Ágostai Hivallás. Bp., 1980., Magyarországi Evangélikus Egyház Sajtóosztálya. Kiadói egészvászon-kötés.;   A heidelbergi káté. Bp.,2019,Magyarországi Református Egyház Kálvin János Kiadója. Kiadói papírkötés.;   Pázmány Péter egy tudakozó prédikátor nevével íratott öt levél. (1613.) Sajtó alá rendezte, az utószót és a jegyzeteket írta: Bitskey István. Bp., 1984., Európa. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
17259.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
17260.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
Martinkó Károly: Az áldozatok Isten szolgái. Életünk Krisztus. A szerző, Martinkó Károly (1933- ) által  Gonda János (1932-2021) Széchenyi- és Liszt Ferenc-díjas zongoraművész, zeneszerző, zenetörténész, főiskolai tanár részére DEDIKÁLT példány. Bp.,1991., AirCont. Kiadói papírkötés.
17261.

Martinkó Károly: Az áldozatok Isten szolgái. "Életünk Krisztus." A szerző, Martinkó Károly (1933- ) által Gonda János (1932-2021) Széchenyi- és Liszt Ferenc-díjas zongoraművész, zeneszerző, zenetörténész, főiskolai tanár részére DEDIKÁLT példány. Bp.,1991., AirCont. Kiadói papírkötés.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft