Könyvek: Utazás, helytörténet

Tételek száma: 241

Bilkei Gorzó Bertalan: Szatmár vármegye nemes családjai. Nagykároly, 1910, Gál Samu (Pátria-ny.), 140 p. Kiadói papírkötés, sérült, foltos, hiányos borítóval, ragasztott gerinccel, szétváló fűzéssel.
15000.

Kikiáltási ár:
12 000 Ft
32,43
35,29
15001.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
15002.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
Jancsó Árpád: Bánáti várak, helységek, helyek ikonográfiája. 1595-1800. I. Metszetek. Temesvár, 2016, Editura Eurostampa, 247 p. Rendkívül gazdag képanyaggal illusztrált szakmunka. Kiadói papírkötés, jó állapotban.   Számozott (170/133.), és a szerző által aláírt példány.
15003.

Kikiáltási ár:
9 000 Ft
24,32
26,47
Zemplén vármegye és Sátoraljaújhely r. t. város. In: Borovzsky Samu: Magyarország vármegyéi és városai. Bp., Apollo. Kiadói dombornyomott, festett egészvászon kötés, gerinc levált, színezett lapszélek, viseltes állapotban.
15004.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
18
15005.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Solymossy Sándor: Uti rajzok. Képek Boszniából, Horvátországból és Dalmáciából. Bp.,1901, (Pesti Könyvnyomda Rt.), 4+244+1 p. Kiadói aranyozott, festett, egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés, festett lapélekkel, kissé foltos lapokkal, tulajdonosi bejegyzésekkel a címlapon./  Solymossy, Sándor: Travelogue. Pictures from Bosnia, Croatia, and Dalmatia. Gilt linen-binding, with coloured page edges, with little bit spotty pages, with notices on the title page. In Hungarian language.
15006.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Kerekes József: Az egerkörnyéki barlangvidék kialakulása. Különlenyomat a Barlangkutatás 1938. XVI. köt. 1. füzetéből. A szerző DEDIKÁLT példány. Bp., 1938., (Mérnökök Nyomdája-ny.), 89-139 p.+1 (kihajtható panoráma fotó) t. Szövegközti illusztrációkkal. + 3 melléklettel. Kiadói papírkötés, a szövegben tollas javításokkal.
15007.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
cca 1910 Dubrovnik Ragusa. Éditeurs: B. Weiss. Mali Umjetnicki Salon - Petit Salon dArt, Dubrovnik Ragusa. Raguse, Petit Salon Weiss, 12 (fénnyomat) t. Kiadói papírkötés, a borítón kis szakadásokkal./   cca 1910 Dubrovnik Ragusa. Éditeurs: B. Weiss. Mali Umjetnicki Salon - Petit Salon dArt, Dubrovnik Ragusa. Raguse, Petit Salon Weiss, 12 (heliogravures) t. Paperbinding, with little tears on the cover.
15008.

cca 1910 Dubrovnik Ragusa. Éditeurs: B. Weiss. Mali Umjetnicki Salon - Petit Salon d'Art, Dubrovnik Ragusa. Raguse, Petit Salon Weiss, 12 (fénnyomat) t. Kiadói papírkötés, a borítón kis szakadásokkal./ cca 1910 Dubrovnik Ragusa. Éditeurs: B. Weiss. Mali Umjetnicki Salon - Petit Salon d'Art, Dubrovnik Ragusa. Raguse, Petit Salon Weiss, 12 (heliogravures) t. Paperbinding, with little tears on the cover.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
15009.

Kikiáltási ár:
3 800 Ft
10,27
11,18
15010.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
15011.

Kikiáltási ár:
3 600 Ft
9,73
10,59

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft