2 000 Ft
Szalay László: Magyarország története. IV. köt.: A mohácsi vésztől a linczi békekötésig. 1526-1645. Pest, 1865, Lauffer Vilmos, XII+647 p. Aranyozott egészvászon-kötésben, kissé sérült, kopott borítóval, néhány kissé foltos lappal.