Könyvek: Militária - Katonaság

Tételek száma: 33

A Magyar Királyi Honvéd Ludovika Akadémai és a testvérintézetek összefoglalt története (1830-1945) I. kötet. Írta és összeállította Rada Tibor. A kiadó vezetője, vitéz Bánkúty Géza által DEDIKÁLT példány. Bp.-Calgary, 1998-2001, vitéz Bánkuty Géza-Gálos-Nyomdász Kft, 810+1199 p.Szövegközti képekkel gazdagon illusztrálva. Kiadói, aranyozott zöld nylkötésben, foltos hátsó borítóval.
16535.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Farkas Emőd: Az 1848-49-iki szabadságharcz anekdota kincse. Bp., 1911, Rózsa Kálmán és Neje, 1 t. (címkép) + 158+(2) p. + 3 t. (színes képtáblák). Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kissé sérült, foltos borítóval, helyenként foltos lapokkal, sérült, ragaszott, kissé hiányos kiadói papír védőborítóban.
16536.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Az IHNETOV munkanaplója. Vitéz Béldy Alajos vezérezredes hadtörténelmi levéltárban őrzött irataiból. 1941-1943. Hadtörténelmi Levéltári Kiadványok. Bp., 2002, Petit Real. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
16537.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
Lugosi József, Kiss Gábor: Volt egyszer egy huszárezred. A m. kir. zalaegerszegi 6. honvéd huszárezred története. Bp.-Zalaegerszeg, 2009, HM Hadtörténeti Intézet és Múzeum-Zala Megyei Levéltár. Fekete-fehér és színes képekkel illusztrált. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
16538.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
16
Páncélos bajtárs. A Magyar Honvédség első harckocsiszázadának története. 1948-1998. Szerk.: Vass Jenő. Bp., 1998., Páncélos Bajtársi Társaság, 80 p. A Magyar Honvédség első harckocsiszázada 50. évfordulójára jelent meg. Fekete-fehér fotókkal. Kiadói papírkötés.
16539.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
A kiképzések központja. MH Bakony Harckiképző Központ. / The Centre Where Training is Done. HDF Bakony Combat Training Centre. Összeáll.: Német Viktória. Csapathagyományok. Bp., 2018, Zrínyi Kiadó. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Magyar és angol nyelven. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
16540.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft
16541.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
Lévai Anita - Potó István: A Magyar Királyi Csendőrség története. hn., 2009, Vagabund. Kiadói papírkötés, hullámos.
16542.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
Kovács István: A légió. A magyaroroszági lengyel légió története. Bp., 1989, Kozmosz Könyvek. Kiadói papírkötés, kissé sérült borítóval. A szerző által DEDIKÁLT példány.
16543.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft
A Magyar Államrendőrség tiszti tájékoztató tanfolyamainak tankönyve. Bp., 1946, Magyar Belügyminisztérium, 342 p. Kiadói papírkötés, sérült borítóval, hiányos gerinccel, több oldalon bejegyzésekkel, jegyzetekkel. + Benne 3 oldalnyi gépelt jegyzet (vizsgakérdések és válaszok)
16544.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
Coutau-Bégarie, Hervé - Tóth Ferenc: La pensée militaire hongroise a travers les siecles. Bibliotheque Stratégique. Paris, 2011, Economica. Francia nyelven. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
16545.

Kikiáltási ár:
1 400 Ft
16546.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft